Opalovací krém na obličej

Používání opalovacího krému je jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů ochrany vzhledu a zdraví pokožky v každém věku. Pravidelné používání opalovacího krému na obličej pomáhá předcházet spálení, rakovině kůže a předčasnému stárnutí.
Více o kategorii - Opalovací krém na obličej

5 nejlepších produktů podle Repekum

Kdy použít opalovací krém na obličej?

Vzhledem k tomu, že náš obličej je mnohem obtížnější zakrýt před sluncem než zbytek našeho těla, tak je používání opalovacího krému na obličej o to důležitější.

Proto neváhejte aplikovat opalovací krém na obličej pokaždé, když se budete pohybovat na přímém slunci. Nejedná se o pouze o návštěvu koupaliště, ale i procházku venku či pouze cestu do práce, pokud jste během ní vystaveni přímému slunci.

Jaký SPF faktor použít na obličej?

V dnešní době se doporučuje na obličej používat opalovací přípravky s faktorem SPF aspoň 30. Tento faktor zaručuje dostatečně dlouhou ochrannu pro běžný pobyt venku. Pokud však budete venku trávit delší čas (více než 2 – 3 hodiny), tak nezapomeňte nanést novou vrstvu opalovacího krému.

Musím použít na obličej speciální opalovací krém?

Nemusíte, ale je to lepší. Určitě je lepší mít doma opalovací krém na tělo a také speciální opalovací krém na obličej.

Opalovací krém na celé tělo samozřejmě funguje stejně dobře také na obličej. Jeho nevýhodou však může být složení. Celotělové opalovací krémy jsou zpravidla mastnější, a proto mohou zvyšovat riziko akné pro vaši pleť.

Jak si vybrat opalovací krém na obličej?

Pokud máte mastnou, aknózní nebo citlivou pleť, volte minerální a/nebo nekomedogenní přípravky. Opalovací krémy na obličej s minerálními filtry bývají lidmi s citlivou pokožkou lépe A jako vždy je nutné používat přípravky bez obsahu oleje, zejména pro osoby s aknózní pletí.

Pokud máte suchou pokožku, hledejte opalovací krém s přídavkem. Pro suchou pokožku může být užitečný opalovací krém s obsahem ceramidů nebo kyseliny hyaluronové. Nebo prostě na běžný hydratační krém naneste vrstvu opalovacího krému podle vlastního výběru – jen se ujistěte, že jste nechali pokožku mezi jednotlivými produkty vyschnout. Mezi jednotlivými aplikacemi počkejte pět minut.