Filtry

 

Určení
Účinek

Zobrazen 1. – 16. z 122 výsledků

Průvodce výběrem toho správného produktu

Jakou funkci má zubní pasta plnit?

Zubní pasta je důležitým pomocníkem při péči o vaše zuby a vaši dutinu ústní. Žádná zubní pasta však není schopna vyčistit zuby sama o sobě. Samotné čištění zubů pomocí zubního kartáčku správnou technikou a v dostatečné intenzitě, je vždy na prvním místě.

Zubní pasta je však nosičem aktivních látek, které pomáhají zvýšit účinnost čištění zubním kartáčkem a řeší problémy, které samotné čištění zubních kartáčkem vyřešit nedokáže. Jedná se hlavně o aktivní ochranu před zubním kazem, zánět dásní či citlivost zubů.

Dále má zubní pasta kosmetickou funkci. To znamená, že samotné čištění zubů dělá příjemnější a snadnější. Navíc zubní pasta dodává pocit svěžího dechu.

Pří výběru zubní pasty tak zohledněte, která z výše uvedených funkcí je pro vás ta nejdůležitější a podle toho vybírejte.

Jaké přísady najdeme ve složení zubní pasty?

Každá zubní pasta obsahuje specifické přísady s různými účinky. Jde o látky prospěšné našemu chrupu, ale i látky ulehčující aplikaci nebo zlepšující vlastnosti zubních past. Toto jsou nejčastější typy přísad.

Zvlhčovače jsou často ve formě glycerolu, který zubní pastě zabraňuje vysychat.

Konzervační látky zajišťují trvanlivost pasty.

Tenzidy jsou látky usazující se na povrchu zubu, kde mají za úkol uvolňovat bakterie plaku a mají pěnivé účinky.

Aromatické látky zajišťují chuť a vůni. Nejčastěji jde o mentol, mátu nebo jiné esenciální oleje či výtažky z anýzu, eukalyptu, kmínu a jiné.

Sladidla mají za úkol zlepšit chuť pasty.

Abraziva napomáhají mechanickému odstranění zubního plaku a leštění povrchu zubu. O obsahu těchto látek informuje hodnota RDA.

Jaké účinné látky najdeme ve složení zubní pasty?

Některé přísady v zubních pastách můžeme označit za účinné látky. Jsou to důležité složky ve složení zubní pasty. Jedná se například o následující přísady.

Fluor bojuje jako prevence proti vzniku zubního kazu tak, že posiluje zubní sklovinu. V zubních pastách se objevují různé typy jako fluorid sodný nebo aminfluorid.

Inhibitory brání vzniku zubního kamene.

Rostlinné výtažky mohou plnit protizánětlivou funkci jako heřmánek (Matricaria chamomilla), šalvěj (Salvia officinalis) nebo řepík lékařský (Agrimonia eupatoria).

Dezinfekční látky například v podobě chlorhexidienu je látka omezující vznik zubního kazu, často je i součástí ústních vod.

Látky snižující citlivost zubu pomáhají k uzavírání citlivých dentinových kanálků, což způsobuje úlevu.

Bělící látky slouží k k rozjasnění zubů, které nám pak přijdou bělejší. Takže zubní pasty zuby jako takové nebělí, ale rozjasňují. K tomu slouží například papain, kyselina citrónová nebo peroxidy.

Jak Repekum hledá tu nejlepší zubní pastu?

Každá zubní pasta na našich stránkách prošla datovou analýzou složení, která sleduje skóre zdraví a přírodnost. Skóre zdraví reprezentuje míru bezpečnosti produktu. Přírodnost reprezentuje podíl čistě přírodních látek obsažených v produktu. Jednotlivé produkty také průběžně testujeme naším týmem expertů, čímž vznikají ověřené recenze. V případě, že produkt nebyl zatím recenzován, tak má hodnocení 60 % a je označen hvězdičkou.

To vše dáme dohromady a základě automatizovaného algoritmu vypočteme celkové skóre produktu, které můžete najít u každého produktu. Takto hledáme tu nejlepší zubní pastu.