Krém na opalování

Opalovací krém by měl ochránit vaši pokožku před nepříznivými vlivy ultrafialového záření ze slunce (spálení, vrásky, stárnutí kůže či pigmentové skvrny).

Další kategorie
Filtrování
Filtry
Určení

Vhodnost

Vlastnosti

Účinek

Neobsahuje

Značka


Jak si vybrat krém na opalování?

Níže uvedené body, podle kterých si můžete vybírat ten správný krém na opalování, můžete mezi sebou kombinovat. Naše filtrace vám to umožní.

Volba podle pohlaví (filtr určení)

U krémů na opalování nemusíte příliš přemýšlet, zda je vhodný pro muže či pro ženy. Většina krémů na opalování jsou unisex, mohou je tedy použít muži i ženy bez rozdílu. Existuje však pár krémů na opalování, které jsou určeny přímo ženám. 

Volba podle cílové skupiny (filtr vhodnost)

Pokud preferujete veganské produkty, tak si určitě vyfiltrujte pouze ty (produkt), které jsou určeny pro vegany, protože celá řada produktů obsahuje živočišné složky. Ty však lze v řadě případů jednoduše nahradit rostlinnou variantou.

Dále si můžete vyfiltrovat (produkty) pro děti. Takové krémy na opalování zpravidla neobsahují kontroverzní složky a mají obvykle jemnou texturu, která se snadno nanáší.

Volba podle vlastností (filtr vlastnosti)

U krémů na opalování je důležitá hodnota SPF, takže si vyfiltrujte produkty s vámi požadovaným SPF. Hodnotu SPF přizpůsobte vaší aktivitě. Rozdíl je v tom, zda se budete před sluncem chránit cestou do práce nebo si bude užívat na pláži.

Krém na opalování může být také skvělým pomocníkem při cestování. Vybrat si tak u nás můžete takové produkty, které mohou cestovat v příručním zavazadle při cestě letadlem.

Volba podle účinku (filtr účinek)

  • k moři
  • na obličej

Vyhněte se nežádoucím složkám (filtr neobsahuje)

Složky, na které si v případě  krému na opalování můžete dát pozor, jsou především:

  • alkohol
  • parfemace
  • oxybenzone
  • octinoxate

Vyberte si preferované složky

Na druhou stranu si můžete u krému na opalování vybrat, jaký filtr preferujete. Máte na výběr minerální filtr a chemický filtr.

Volba podle oblíbené značky (filtr značka)

Pokud máte odzkoušenou svoji oblíbenou značku kosmetiku které důvěřujete, tak se můžete podívat, zda vyrábí také krémy na opalování a vybrat si pouze mezi produkty vaší oblíbené značky. U olejů na opalováníl patří mezi oblíbené značky Eco Cosmetics nebo Mádara.

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.