Antiperspiranty

Antiperspirant slouží k tomu, abyste se nepotili. Působí v místě aplikace na potní žlázy, které uzavírá a brání tak tvorbě potu.

Další kategorie
Filtrování
Filtry
Určení

Vlastnosti

Neobsahuje

Značka


Jak si vybrat antiperspirant?

Vybrat si ten správný antiperspirant není jendoduché, proto vám náš průvodce s výběrem pomůže.

Vyberte si konzistenci

Antiperspiranty najdete v podobě kuličky (roll-on), tuhé varianty nebo spreje. Jejich účinnost se liší. Můžete najít i takové, které lokálně dokáží pocení zcela zastavit. Volba konzistence a typu aplikace je primárně o tom, jak se vám pohodlně antiperspirant aplikuje. Funkčnost závisí spíše na kompatibilitě produktu s vaší pokožkou a tělem.

Vyberte si dle pohlaví

Jediný rozdíl mezi pánským a dámským antiperspirantem je zpravidla ve vůni. Pánský antiperspirant obsahuje voňavé látky které jsou blíže představám tomu, jak by měl muž vonět. Naopak dámský antiperspirant, obsahuje voňavé látky které jsou blíže představám tomu, jak by měla žena vonět. Unisex varianty se snaží o vůni, která je společensky akceptovaná pro ženy i muže. Účinné látky jsou však ve všech antiperspirantech stejné (podobné). Neexistují speciální látky pro mužský či ženský pot. (1)

Vyberte si dle vlastností

Vyhněte se nežádoucím látkám

Právě antiperspiranty často obsahují tolik skloňované sloučeniny hliníku. Při výběru antiperspirantu si dejte pozor na především na:

  • alkohol
  • hliník
  • parabeny
  • propylen glycol

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.