Koupání dětí

Filtry

 

Určení
Vlastnosti
  • Zatím neexistují žádné podmínky
Značka
Účinek
  • Zatím neexistují žádné podmínky

Zobrazen 1. – 15. z 30 výsledků

Jak koupat děti?

Pravidelná očista by měla být přirozenou součástí hygienických zvyklostí, které dítě přebírá od svých rodičů. Ačkoliv pro novorozence je koupel spíše jednou z etap adaptace na svět mimo dělohu, postupně si tak zvyká na rituál očisty, který je obvykle spojený s tím, že se jde spát. Pro koupání je základním pravidlem teplota okolo 35-37 °C, používání jemné žínky a vhodného sprchového gelu pro miminka.

A jak často koupat? Odborníci se shodují na tom, že každodenní umývání může být pro dětskou citlivou pokožku až škodlivé. Obzvlášť, pokud vaše děťátko má sklony k ekzémům, vyrážkám a dehydrataci, postačí očista pouze několikrát do týdne.

Zhruba od šesti let věku je vhodný čas pro postupné osamostatnění nejen v koupelně. Důležité především je, aby vana nebo sprchový kout byly pro vaši ratolest bezpečné. Ujistěte se také, že sprchový gel pro děti má natolik výrazný obal, aby byl pro dítě snadno rozpoznatelný třeba od vašeho kondicionéru na vlasy.

Sprcha nebo koupel?

Velmi často diskutovanou otázkou také je, zda sprchovat nebo raději koupat. Pravda je taková, že za předpokladu důkladného umytí celého těla není volba tolik podstatná. Pro děti je navíc čas strávený ve vaně skutečnou zábavou. Různé hračky, vodolepky, tvořivé sady nebo bublinky z voňavé pěny jsou účinným lákadlem, díky kterému nebudete muset vaše dítko k večernímu rituálu příliš dlouze přemlouvat.

Gel, pěna, nebo olej?

Současný trh nabízí nepřeberné množství kosmetiky pro péči o dětskou pokožku v různých barvách, vůních a konzistencích. Sprchové gely pro miminka a sprchové gely pro děti jsou nejlepší volbou pro každodenní použití. Dětské tělíčko jemně očistí, vyživí a ochrání před škodlivými vlivy. Pro ještě hebčí pokožku sáhněte po mycí pěně.

Mimořádně citlivá kůže bude možná potřebovat dětský sprchový olej, který důkladně vyživí i velmi suchou pokožku. Svou roli zde hraje především vysoký podíl přírodních olejů, které hravě nahradí i tělové mléko.