Kondicionér

Kondicionér je vlasový prostředek, který slouží k obnovení rovnováhy vlhkosti vlasů. Tím dodává vlasům lesk, uhlazuje prameny a zanechává je hebké.

Další kategorie
Filtrování
Filtry
Určení

Vhodnost

Vlastnosti

Účinek

Neobsahuje

Značka


Jak si vybrat kondicionér?

Níže uvedené body, podle kterých si můžete vybírat ten kondicionér pro vaše vlasy, můžete mezi sebou kombinovat. Naše filtrace vám to umožní.

Volba podle pohlaví (filtr určení)

Většina kondicionérů je vhodných pro použití jak pro muže, tak pro ženy. Někteří výrobci však u některých svých produktů vymezenost pro ženy či pro muže. Abyste si svůj výběr příliš neomezili, tak ve filtru určení si zvolte variantu unisex + pro muže nebo pro ženy.

Volba podle cílové skupiny (filtr vhodnost)

Pokud preferujete veganské produkty, tak si určitě vyfiltrujte pouze ty kondicionéry, které jsou určeny pro vegany, protože celá řada produktů obsahuje živočišné složky. Ty však lze v řadě případů jednoduše nahradit rostlinnou variantou.

Dále si můžete vyfiltrovat kondicionéry pro děti. Takové produkty zpravidla neobsahují kontroverzní složky a mají obvykle jemnou texturu, která se snadno nanáší.

Volba podle vlastností (filtr vlastnosti)

Rozlišujeme tyto základní vlastnosti kondicionérů:

  • přírodní
  • bezoplachový

Přírodní kondicionér na rty musí podle nás obsahovat alespoň 80% čistě přírodních látek. A to je opravdu hodně.

Tradiční kondicionéry označujeme za oplachové. Ty se používají po umytí vlasů šamponem a po jejich aplikaci na vlasy je zapotřebí je smýt. Naopak bezoplachové kondicionéry se aplikují na suché či vlhké vlasy a není nutné je smývat z vlasů vodou.

Volba podle účinku (filtr účinek)

Rozlišujeme tyto základní účinky kondicionérů podle typů vlasů:

Vyhněte se nežádoucím složkám (filtr neobsahuje)

Složky, na které si v případě kondicionéru můžete dát pozor, jsou především:

  • alkohol
  • parfemace
  • sulfáty
  • silikony
  • parabeny

Volba podle oblíbené značky (filtr značka)

Pokud máte odzkoušenou svoji oblíbenou značku kosmetiku které důvěřujete, tak se můžete podívat, zda vyrábí také kondicionéry a vybrat si pouze mezi produkty vaší oblíbené značky. U kondicionérů patří mezi oblíbené značky Lavera a Faith in Nature.

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.