Filtry

 

Určení
Vlastnosti
Účinek

Zobrazen 1. – 16. z 76 výsledků

Průvodce výběrem toho správného produktu

Jak vybrat ten správný kondicionér?

Vybrat ten správný kondicionér může být docela věda. Dnes existuje nepřeberné množství různých produktů. Abyste si vybrali správně, tak se vám doporučujeme se držet následujícího postupu:

 1. Vyfiltrujte si kondicionéry podle pohlaví (muži, ženy) a do filtru si přidejte také unisex varianty
 2. Vyhodňotte si, jaký máte tvar vlasů (rovné, vlnité či kudrnaté)
 3. Pokud máte kudrnaté vlasy, tak si zvolte vlasy s účinkem “na kudrnaté vlasy”
 4. Definujte si charakteristiku, která je pro vaše vlasy ta hlavní (například: suché vlasy)
 5. V případě potřeby vyberte ten správný účínek reagující na charakteristiku z předchozího bodu
 6. Vyberte si kondicionéry z cenové relace, která je pro vás přijatelná
 7. Vyhněte se nežádoucím ingrediencím
 8. Vyberte si preferovanou variantu (přírodní, bezoplachový)
 9. Vyberte si kondicionér podle skóre produktu na Repekum

Jaké existují typy kondicionérů?

Nejprve můžeme kondicionéry rozdělit na dva základní typy:

Oplachové kondicionéry se používají po umytí vlasů šamponem a po jejich aplikaci na vlasy je zapotřebí je smýt. Bezoplachové kondicionéry se naopak aplikují na suché či vlhké vlasy a není nutné je smývat z vlasů vodou.

Ačkoliv je většina kondicionérů unisexových, tedy je mohou plnohodnotně využívat muži i ženy, tak několik produktů se specializuje na mužské či ženské vlasy. Proto můžete najít:

Další možností rozdělení kondicionérů je podle jejich konzistence, respektive typu aplikace. Dnes již existuje více možností než pouze tekutý přípravek v plastově tubě. Můžete také najít:

Pro někoho je zase důležité složení kondicionérů, respektive jaké látky kondicionér obsahuje či naopak neobsahuje. Můžeme najít tyto typy kondicionérů:

Při výběru toho pro nás nejlepšího kondicionéru se můžeme zaměřit také na typ vlasů, kterými disponujeme. Můžete najít kondicionéry pro tyto typy vlasů:

Proč je důležité mytí vlasů kondicionérem?

Ačkoliv se to z časových důvodů někdy nabízí, tak vynechat z naší rutiny mytí vlasů kondicionérem se nevyplácí. Tady jsou čtyři hlavní důvody, proč je mytí vlasů kondicionérem důležité.

Pomáhá rozčesat mokré vlasy

Nejzřejmější výhodou kondicionéru je, že vám pomůže snadněji rozčesat mokré vlasy, protože snižuje jejich zamotávání. Funguje tak, že uhlazuje kutikulu, která se skládá z jednotlivých buněk, které se na sebe vrství jako střešní šindele. Když se zvednou, přilnou k buňkám na okolních pramenech vlasů a zamotají se. Vyhlazením se udrží na svém místě.

Vpravuje do vlasů vlhkost

Šampon sice odstraňuje nečistoty a špínu, ale zároveň zbavuje vlasy některých přirozených olejů, které je udržují hebké a lesklé. Správný kondicionér vpraví do vlasů vlhkost.

Dodává ochrannou vrstvu

Kondicionér vyhlazuje kutikulu vlasů a zanechává na každém prameni ochrannou vrstvu, která je chrání před okolním prostředím a teplem z horké vody či stylingových nástrojů. Méně poškození znamená, že vaše vlasy budou déle lesklé.

Pomáhájí odolávat nepřiznivým vlivům

Kondicionéry obohacené o posilující látky pomáhají vlasům odolávat nepříznivým vlivům počasí, suchému vzduchu a zahřátým stylingovým nástrojům, takže vaše vlasy vypadají zdravě a hebce.

Jak správně kondicionér používat?

 1. Po umytí vlasů šamponem zachovejte vlasy mokré
 2. Naneste malé množství kondicionéru do dlaně
 3. Naneste kondicionér z vaší dlaně, až ke konečkům, přičemž se vyhněte kořínkům
 4. Poté kondicionér rovnoměrně rozšiřte v prefrovaných částech vašich vlasů
 5. Zapracujte kondicionér do vlasů pomocí prstů. Nechte chvilku působit a dobře vypláchněte.
 6. Kondicionér nechte aspoň 2 minuty působit (délku působení přizpůsobte návodu na vašem kondiconéru)
 7. Nakonec vlasy opláchněte ideálně vlažnou vodou (nikoliv horkou).

TIP: U delších vlasů je dobré je rozčesat hned po nanesení kondicionéru, aby se dostal ke každému vlasu. Je ale potřeba postupovat jemně, protože mokré vlasy jsou náchylné k poškození a polámání. Proto byste měli mít na rozčesávání mokrých vlasů speciální hřeben.

Jak hledá Repekum ten nejlepší kondicionér?

Každý kondicionér na našich stránkách prošel datovou analýzou složení, která sleduje skóre zdraví a přírodnost. Skóre zdraví reprezentuje míru bezpečnosti produktu. Přírodnost reprezentuje podíl čistě přírodních látek obsažených v produktu. Jednotlivé produkty také průběžně testujeme naším týmem expertů, čímž vznikají ověřené recenze. V případě, že produkt nebyl zatím recenzován, tak má hodnocení 60 % a je označen hvězdičkou.

To vše dáme dohromady a základě automatizovaného algoritmu vypočteme celkové skóre produktu, které můžete najít u každého produktu. Takto hledáme ten nejlepší kondicionér.