Zobrazen 1. – 16. z 67 výsledků

Více informací pro vaše lepší rozhodnutí

Vybrat ten nejlepší kondicionér, který bude dostatečně účinný a zároveň bude splňovat vaše požadavky na přírodní původ či ohleduplnost vůči vašemu zdraví, není vůbec jednoduché. Může se to zdát jako velká věda.

Naštěstí je tu průvodce Repekum, který vám s výběrem toho správného kondicionéru na vlasy pomůže.

Proč je důležité mytí vlasů kondicionérem?

Ačkoliv se to z časových důvodů někdy nabízí, tak vynechat z naší rutiny mytí vlasů kondicionérem se nevyplácí. Tady je několik důvodů, proč je mytí vlasů kondicionérem důležité.

Nejzřejmější výhodou kondicionéru je, že vám pomůže snadněji rozčesat mokré vlasy, protože snižuje jejich zamotávání. Funguje tak, že uhlazuje kutikulu, která se skládá z jednotlivých buněk, které se na sebe vrství jako střešní šindele. Když se zvednou, přilnou k buňkám na okolních pramenech vlasů a zamotají se. Vyhlazením se udrží na svém místě.

Šampon sice odstraňuje nečistoty a špínu, ale zároveň zbavuje vlasy některých přirozených olejů, které je udržují hebké a lesklé. Správný kondicionér vpraví do vlasů vlhkost.

Kondicionér vyhlazuje kutikulu vlasů a zanechává na každém prameni ochrannou vrstvu, která je chrání před okolním prostředím a teplem z horké vody či stylingových nástrojů. Méně poškození znamená, že vaše vlasy budou déle lesklé.

Kondicionéry obohacené o posilující látky pomáhají vlasům odolávat nepříznivým vlivům počasí, suchému vzduchu a zahřátým stylingovým nástrojům, takže vaše vlasy vypadají zdravě a hebce.

Jak správně kondicionér používat?

Po umytí vlasů šamponem z  vlasů trochu vymačkejte vodu, aby nebyly nasáklé a kondicionér hned nestekl. Naneste malé množství do dlaně a promněte vlasy oběma rukama tak, abyste kondicionér nanesli po celé délce až ke konečkům. Zapracujte kondicionér do vlasů pomocí prstů. Nechte chvilku působit a dobře vypláchněte.

U delších vlasů je dobré je rozčesat hned po nanesení kondicionéru, aby se dostal ke každému vlasu. Je ale potřeba postupovat jemně, protože mokré vlasy jsou náchylné k poškození a polámání. Proto byste měli mít na rozčesávání mokrých vlasů speciální hřeben.

Nejlepší kondicionér podle Repekum

My v našem hodnocení kondicionérů analyzujeme složení jednotlivých produktů a provádíme uživatelské recenze. Poté na základě automatizovaného algoritmu vypočteme celkové skóre produktu, které zohledňuje skóre zdraví, podíl čistě přírodních látek a uživatelské hodnocení. Skóre vzniká na základě datové analýzy produktů. Takto hledáme ten nejlepší kondicionér.