Jak si vybrat kosmetiku do letadla?

Levné letenky a rozvoj nízkonákladových dopravců nám umožňuje cestovat téměř kdekoliv ve světě pouze s využitím příručního zavazadla. Cestovat bez kosmetiky však v dnešním světě dost dobře nejde. Proto minimálně zubní pastu či deodorant vždy musíme do příručního zavazadla vměstnat.  A to může být někdy oříšek, protože velikost a obsah příručního zavazadla je omezen předpisy leteckých společností a mezinárodním právem.

Jak tedy vybrat tu správnou kosmetiku do letadla?

Jakou kosmetiku si můžu vzít do letadla?

Do příručního zavazadla si můžete vzít jakýkoliv typ kosmetiky. Neplatí omezení na jednotlivé kosmetické kategorie. Potřebujete-li si vzít sebou čistící balzám na obličej, tak si ho vemte. Potřebujete-li si vzít svůj oblíbený kondicionér, tak si ho vemte.

Nicméně kosmetika, která je v tekutém stavu nebo ve spreji, musí dodržovat pravidlo pro tekutiny a jejich maximálním množstvím.

Jaké jsou limity pro kosmetiku v tekutém stavu?

Každý kosmetický produkt v tekutém stavu nebo ve spreji musí být v nádobě, která má maximálně 100 ml. 

To však není vše. Všechna kosmetika by měla být umístěna v průhledné kosmetické taštičce a celkový objem tekutin nesmí překročit 1 litr.

To nemusí být zas až tak přehledné, proto si ukážeme správně a špatně zabalenou kosmetiku

Jaká kosmetika vám projde kontrolou?

Pokud si na letišti koupíte fungl nový šampon s maximální kapacitou 80 ml a umístíte jej do průhledné kosmetické taštičky, tak by měl takový šampon kontrolou v pořádku projít.

Jaká kosmetika vám kontrolou neprojde? 

Pokud budete chtít cestovat se šamponem, jehož nádoba má kapacitu 150 ml a vy budete argumentovat tím, že už je tam pouze zbytek, což není více než 20 ml, tak se budete muset s tímto šamponem rozloučit.

Jak poznám tekutý stav kosmetiky?

Regule jsou poměrně přísné a ochranka na letišti může za tekutou kosmetiku považovat všechny konzistence, které jsou sprejové, krémové či gelové.

Takže příliš nespoléhejte na argumentaci, že krém není tekutina. Po fyzikální stránce s vámi asi lze souhlasit, ale krém s vámi dost možná neodletí.

Tento článek napsal