Jak si vybrat deodorant do letadla?

Je deodorant považován za tekutinu?

Můžete si vzít deodorant do letadla?

Jaké deodoranty jsou povoleny v letadle?

Deodoranty jsou povoleny jak v příručním, tak v odbaveném zavazadle. Nicméně deodoranty, které jsou v tekutém stavu nebo ve spreji, musí dodržovat pravidlo pro tekutiny a jejich maximálním množstvím.

Tento limit je 100 ml a platí na maximální rozměr nádoby deodorantu.

Pokud tam budete chtít cestovat s deodorantem ve spreji, jehož nádoba má kapacitu 150 ml a vy budete argumentovat tím, že už je tam pouze zbytek, což není více než 20 ml, tak se budete muset s tímto deodorantem rozloučit.

Pokud si však na letišti koupíte fungl nový deodorant s maximální kapacitou 80 ml, tak by měl takový deodorant kontrolou v pořádku projít.

TOP Deodoranty do letadla

Jak poznám tekutý stav deodorantu?

Regule jsou poměrně přísné a ochranka na letišti může za tekutý deodorant považovat všechny konzistence sprejového, kuličkového, krémového či gelového deodorantu. 

Takže příliš nespoléhejte na to argumentaci, že krém není tekutina. Po fyzikální stránce s vámi asi lze souhlasit, ale deodorant s vámi pravděpodobně neodletí.

Je tuhý deodorant do letadla jistota?

Na tuhý deodorant do letadla by se nemělo vztahovat omezení 100 ml, protože deodoranty v tuhém stavu nejsou považovány za tekutiny. Tuhý deodorant je tak do letadla sázkou na jistotu. Rozhodně ho však doporučuje umístit ve vašem zavazadle mimo další kosmetiku, abyste předešli případným nedorozuměním.

Tuhé deodoranty do letadla

Štítek:
Naposledy aktualizováno: 28.05.2022