Ekia Cosmétiques

Po dvou letech studia a výzkumu uvedla Carine Mudry v roce 2009 na trh značku Ekia. Její cíl? Vytvořit přípravky péče o pleť ne pro jeden, ale pro tři typy zralé pleti. Ženy stejného věku totiž nemají stejnou pleť. Každý typ pleti má proto jiné potřeby. Kromě těchto přípravků proti stárnutí nabízí Ekia také preventivní přípravky pro péči o pleť, které lze používat od 35 let věku. Ekia je první certifikovanou značkou organické kosmetiky, která do své péče o pleť zařadila šťávu z dračí krve. Šťáva z dračí krve, kterou latinskoamerické národy znají a používají již tisíce let, je přírodní účinnou látkou, která se používá pro své neuvěřitelné léčivé účinky. Dračí krev je hlavní účinnou složkou produktů Ekia. Získává se ze stromu Croton Lechleri, který se vyskytuje převážně v Peru, a to šetrným způsobem. Vědecká komunita ho považuje za nejsilnější přírodní antioxidant na světě.

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.