Muži: Jak správně na péči o vlasy?

Použití šamponu je běžnou součástí hygieny. Stejně tak automaticky by jej měl následovat i kondicionér na vlasy pro muže. Šampon totiž otevírá kutikulu vlasu, tvořící šupinatou ochrannou vrstvu vlasu. Tu sice vyčistí, ale nechá ji otevřenou a bez výživy. O uzavření a dodání potřebných látek se pak postará kondicionér.

Jak funguje kondicionér pro muže?

Kondicionér pro muže udržuje vlasy zdravé a díky tomu se i snadněji upravují. Navíc lépe udrží i stylingové přípravky, jako jsou gely a laky na vlasy. Kondicionér díky dodané péči pomáhá předejít poškození vlasů.

Kondicionér na vlasy bývá spojovaný s ženskými produkty pro krásně zářivé a hladké vlasy a to často není to, co by muži řešili. Ve skutečnosti je důležitým krokem pro zdravé vlasy, které se dají jednoduše upravit. Pro mužské vlasy je také podstatný a měl by se používat nejen u dlouhých vlasů.

TOP Kondicionéry pro muže

Jak pánský kondicionér správně používat?

Používání kondicionéru přináší výhody všem typům mužských vlasů. Jen muži s těmi nejkratšími vlasy kondicionér nepotřebují, protože vlasy do pár centimetrů délky zvládá chránit maz z pokožky hlavy. Pánský kondicionér je potřeba nanést ihned po vymytí šamponu.

Nejsnadnější způsob použití pro kratší mužské vlasy je nanést trochu na bříška prstů a těmi je vmasírovat do vlasů. Důležité je vyhnout se pokožce hlavy, kterou by naopak mohl ucpat a ta by se mastila. Nejlepší je začít asi 2 centimetry od kořínků a nanést kondicionér až ke konečkům.

Pokud u kratších vlasů chcete mít jistotu, že se vyhnete nanesení na pokožku, můžete použít hřeben. Na ten dejte trochu kondicionéru a vlasy rozčešte. Kondicionér nechte chvíli působit a poté jej důkladně vypláchněte.

Jaké složení má mít kondicionér pro muže?

Složení by mělo být tím nejdůležitějším, co rozhodne o volbě kondicionéru na vlasy pro muže. Mezi ženskými a mužskými vlasy rozdíl není, produkty označené pro muže se tak liší pouze vůní. Vybírat byste proto měli jen podle typu vlasů.

Každý typ vlasů má totiž jiné potřeby. Vlnité a kudrnaté vlasy vyžadují extra výživu, suché vlasy bohatou hydrataci a jemné vlasy lehčí strukturu kondicionéru. Protože jsou vlasy zatěžované prostředím, není nutné k tomu přidávat nadbytečnou chemii. Kondicionér by tak měl obsahovat významný podíl přírodních látek. Ty u nás v Repekum zjistíte podle přírodnosti. Tedy počtu čistě přírodních látek v přípravku.

V kondicionérech pro muže proto doporučujeme přírodní pečující látky, mezi které patří přírodní oleje jako kokosový, jojobový, olivový nebo avokádový. Naopak je dobré se vyhnout zbytečné chemii, jako jsou sulfáty, parabeny a silikony.

Tento článek napsal