Jak o sebe správně pečovat – Návod pro muže

Naposledy aktualizováno: 29.08.2022

V čem se liší mužská pokožka od té ženské?

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Ale i přesto, nakolik jsou tyto světy od sebe odlišné, je mnohé spojuje. Pravidelná očista těla neodmyslitelně patří do každodenní rutiny obou pohlaví. A to i přes veškeré zažité stereotypy o mužnosti, které mnohdy popírají základní hygienické návyky, a které jsou již dávno pasé. Platí v nich však stejná pravidla jako pro dámy nebo třeba pro děti?

V čem jsou muži jiní?

Rozdílností mezi mužským a ženským pohlavím je celá řada. Pokud pomineme ty v myšlení, chování nebo zálibách, nejvíce jich samozřejmě je po fyzické stránce. Budeme se opakovat se společenskými stereotypy, ale obecně platí, že pánové jsou vyšší, mohutnější a silnější. Za většinou odlišností stojí mužský hormon testosteron, který může například i za to, že se obvykle více potí a potýkají se s větším ochlupením po celém těle. 

Pouhým okem dokážeme i rozpoznat mnoho rozdílů na kůži. Ta u silnějšího pohlaví je výrazně silnější, má širší póry a trpí na nedostatek kolagenu, který se právě u žen stará o to, že jejich pleť je krásně hebká a pružná. 

Na co nejvíce trpí pánská kůže?

Muži jsou sice přírodou ušetřeni menstruace a různých gynekologických potíží, které velmi často prožívají ženy, nicméně se také potýkají s celou řadou problémů, které opět vycházejí z hormonů a jejich působení v těle. Kromě intimních partií se nejvíce podepisují právě na pokožce. Tu dokáže potrápit zejména vyšší míra kožního mazu, se kterým jde ruku v ruce pocení nebo nepříjemné černé tečky.

A pokud si pánové nezakládají na vizáži po vzoru Robinsona, pravidelně se holí. Žiletka však při častějším používání kůži zbytečně dráždí a je tak náchylnější k vyrážkám a dalším potížím. 

Jak se o sebe starat?

Mužské tělo se od toho ženského výrazně liší a tudíž vyžaduje odlišný přístup k péči, kterou však mnoho pánů zbytečně zanedbává. V současné době se již nemusíte stydět za to, že používáte pleťové krémy nebo masky

Jde pouze o nalezení rovnováhy mezi péči a zachování mužnosti. Začít můžete třeba u pravidelného mytí obličeje a holení s kvalitní pěnou, která bude šetrná k vaší pokožce. Stejně tak nezapomínejte i na důkladnou očistu zbytku těla, o který se o dobře postará kvalitní pánský sprchový gel.

Víte, co se líbí ženám?

Zářivý úsměv, široká ramena a pronikavý pohled. Z toho se ženám podlamují kolena. Nezáleží na tom, zda splňujete obecné ideály krásy, ale na tom, jak dokáže svou vizáž prodat. Klíčem k úspěchu je důsledná osobní hygiena – je prokázáno, že své partnerce zkrátka musíte vonět, stejně jako ona vám. Není nic přitažlivějšího, než jemný odér sprchového gelu pro muže, prolínající se s nevtíravým parfémem, který na dámy působí doslova jako magnet.

Autor: Richard BB