Jak o sebe správně pečovat – Návod pro muže

V čem se liší mužská pokožka od té ženské?

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Ale i přesto, nakolik jsou tyto světy od sebe odlišné, je mnohé spojuje. Pravidelná očista těla neodmyslitelně patří do každodenní rutiny obou pohlaví. A to i přes veškeré zažité stereotypy o mužnosti, které mnohdy popírají základní hygienické návyky, a které jsou již dávno pasé. Platí v nich však stejná pravidla jako pro dámy nebo třeba pro děti?

V čem jsou muži jiní?

Rozdílností mezi mužským a ženským pohlavím je celá řada. Pokud pomineme ty v myšlení, chování nebo zálibách, nejvíce jich samozřejmě je po fyzické stránce. Budeme se opakovat se společenskými stereotypy, ale obecně platí, že pánové jsou vyšší, mohutnější a silnější. Za většinou odlišností stojí mužský hormon testosteron, který může například i za to, že se obvykle více potí a potýkají se s větším ochlupením po celém těle. 

Pouhým okem dokážeme i rozpoznat mnoho rozdílů na kůži. Ta u silnějšího pohlaví je výrazně silnější, má širší póry a trpí na nedostatek kolagenu, který se právě u žen stará o to, že jejich pleť je krásně hebká a pružná. 

Na co nejvíce trpí pánská kůže?

Muži jsou sice přírodou ušetřeni menstruace a různých gynekologických potíží, které velmi často prožívají ženy, nicméně se také potýkají s celou řadou problémů, které opět vycházejí z hormonů a jejich působení v těle. Kromě intimních partií se nejvíce podepisují právě na pokožce. Tu dokáže potrápit zejména vyšší míra kožního mazu, se kterým jde ruku v ruce pocení nebo nepříjemné černé tečky.

A pokud si pánové nezakládají na vizáži po vzoru Robinsona, pravidelně se holí. Žiletka však při častějším používání kůži zbytečně dráždí a je tak náchylnější k vyrážkám a dalším potížím. 

Jak se o sebe starat?

Mužské tělo se od toho ženského výrazně liší a tudíž vyžaduje odlišný přístup k péči, kterou však mnoho pánů zbytečně zanedbává. V současné době se již nemusíte stydět za to, že používáte pleťové krémy nebo masky

Jde pouze o nalezení rovnováhy mezi péči a zachování mužnosti. Začít můžete třeba u pravidelného mytí obličeje a holení s kvalitní pěnou, která bude šetrná k vaší pokožce. Stejně tak nezapomínejte i na důkladnou očistu zbytku těla, o který se o dobře postará kvalitní pánský sprchový gel.

Proč by měli muži používat pánský deodorant?

Společenským standardem je dnes neobtěžovat své okolí svým zápachem. Platí to jak pro muže, tak pro ženy. Navíc muži se obecně potí více než ženy, tudíž jejich zápach může být intenzivnější. Pánský deodorant dokáže tento zápach vhodně neutralizovat a případně ho přebít mužnou vůní. V kombinaci s deodorantem můžete také použít trička, na kterých není pot ani tolik vidět.

Víte, co se líbí ženám?

Zářivý úsměv, široká ramena a pronikavý pohled. Z toho se ženám podlamují kolena. Nezáleží na tom, zda splňujete obecné ideály krásy, ale na tom, jak dokáže svou vizáž prodat. Klíčem k úspěchu je důsledná osobní hygiena – je prokázáno, že své partnerce zkrátka musíte vonět, stejně jako ona vám. Není nic přitažlivějšího, než jemný odér sprchového gelu pro muže, prolínající se s nevtíravým parfémem, který na dámy působí doslova jako magnet.

Důvěryhodné zdroje:

[1] Science Focus: Is there any chemical difference between women’s and men’s antiperspirant?

Tento článek napsal