Jak efektivně na povislá oční víčka?

Povislá oční víčka nejsou nic hezkého ani příjemného. Povislá kůže na očních víčkách totiž ovlivňuje celkový vzhled a může působit i potíže se zrakem. Vypnutá a svěží kůže okolo očí dodává mladistvý vzhled a přináší příjemné pocity. 

Co pomáhá na povislá oční víčka?

Naštěstí nemusíte jen nečinně pozorovat, jak vaše oční okolí postupně ochabuje. Proti tomuto procesu můžete bojovat s pomocí krému na oční víčka. Ten napomáhá stimulovat produkci kolagenu, splasknout opuchnuté oči po ránu a dokonce může vypnout pokožku. 

I samotné nanášení krému na povislá oční víčka může přispět k pozitivnímu efektu, protože je příjemné a působí tak proti stresu. Díky tomu se uvolníte, což pocítíte i v oblasti okolo očí. Pro tu je odpočinek nesmírně důležitý.

TOP Krémy na oční víčka

Co způsobuje povislá oční víčka?

Na obličeji máme kůži významně tenčí než na zbytku těla a okolo očí je až desetinásobně slabší než ta na tváři. Po dosažení 25 let v ní začíná ubývat kolagen, ztrácí tak svou přirozenou pružnost a příznaky stárnutí na ní jdou nejlépe vidět.

Oči často mhouříme, mrkáme a zapojujeme je do celkové mimiky tváře. Nejvíc přitom hýbeme právě horními očními víčky. Ztrátou elasticity a neustálým zatěžováním kůže na horních víčkách ochabuje a může se na nich vytvořit až kožní převis, který vede ke zhoršenému vidění. Samozřejmě při takovém zhoršení je potřeba svůj stav konzultovat s lékařem.

K ochabování očních víček nepřispívá jen stárnutí a křehká kůže okolo očí. Zatěžují je také vnější nepříznivé podmínky, jako je sluneční záření, silný vítr, mráz nebo smog. Kromě toho negativně působí i kouření, umělé osvětlení, stres a práce náročná na oči včetně dlouhého koukání do monitoru.

Kdy kvůli povislým víčkům navštívít lékaře?

Povislá oční víčka mohou v některých případech signalizovat zdravotní potíže, například problém s nervy, svaly nebo mozkem (1). Člověk by tak měl kvůli povislým očním víčkům navštívit lékaře, pokud:

  • se mu oči neustále slzí
  • vidí rozmazaně

Důvěryhodné zdroje:

  1. Medical News Today: How can you treat a droopy eyelid, and what causes it?

Tento článek napsal