Jak efektivně na povislá oční víčka?

Naposledy aktualizováno: 25.01.2022

Povislá oční víčka nejsou nic hezkého ani příjemného. 

Povislá kůže na očních víčkách totiž ovlivňuje celkový vzhled a může působit i potíže se zrakem. Vypnutá a svěží kůže okolo očí dodává mladistvý vzhled a přináší příjemné pocity.

Proč vznikají povislá oční víčka?

Na obličeji máme kůži významně tenčí než na zbytku těla a okolo očí je až desetinásobně slabší než ta na tváři. Po dosažení 25 let v ní začíná ubývat kolagen, ztrácí tak svou přirozenou pružnost a příznaky stárnutí na ní jdou nejlépe vidět.

Oči často mhouříme, mrkáme a zapojujeme je do celkové mimiky tváře. Nejvíc přitom hýbeme právě horními očními víčky. Ztrátou elasticity a neustálým zatěžováním kůže na horních víčkách ochabuje a může se na nich vytvořit až kožní převis, který vede ke zhoršenému vidění. Samozřejmě při takovém zhoršení je potřeba svůj stav konzultovat s lékařem.

K ochabování očních víček nepřispívá jen stárnutí a křehká kůže okolo očí. Zatěžují je také vnější nepříznivé podmínky, jako je sluneční záření, silný vítr, mráz nebo smog. Kromě toho negativně působí i kouření, umělé osvětlení, stres a práce náročná na oči včetně dlouhého koukání do monitoru.

Co pomáhá na povislá oční víčka?

Naštěstí nemusíte jen nečinně pozorovat, jak vaše oční okolí postupně ochabuje. Proti tomuto procesu můžete bojovat s pomocí krému na oční víčka. Ten napomáhá stimulovat produkci kolagenu, splasknout opuchnuté oči po ránu a dokonce může vypnout pokožku. Kombinací správných složek starajících se o hydrataci a celkovou vzpruhu citlivé pleti v očním okolí dodává pleti potřebnou péči.

I samotné nanášení krému na povislá oční víčka může přispět k pozitivnímu efektu, protože je příjemné a působí tak proti stresu. Díky tomu se uvolníte, což pocítíte i v oblasti okolo očí. Pro tu je odpočinek nesmírně důležitý.

Krém na spadlá oční víčka s roll-on aplikátorem umí ulevit hlavně v případě, kdy se pravidelně objevuje problém s oteklýma očima. Kulička v aplikátoru většinou příjemně chladí a poskytuje jemnou masáž, která zlepšuje průtok lymfy a krve. Otoky pak rychleji opadnou.

Krémy na oční víčka

Autor: Richard BB