Jak efektivně na mastné vlasy?

Máte neustále mastné vlasy a trpí tím vaše sebevědomí?

Poradíme vám, jak se zbavit tak nepříjemné mastnoty, abyste se nemuseli stydět, ukázat svoje vlasy světu.

Proč se nám mastí vlasy?

Každý z nás asi dobře zná pocit těsně po umytí vlasů – ten je zkrátka k nezaplacení. Nic ale netrvá věčně, a to platí i pro čisté a voňavé kadeře. Dříve nebo později se na pokožce hlavy začne vytvářet maz, se kterým vlasy postupně ztrácejí objem, jsou slepené a zplihlé. To je naprosto přirozený proces, nicméně se udává, že zdravé vlasy by měly zůstat čisté 2-3 dny.

Pokud se vám hlava mastí rychleji, na vině může být stres, hormonální výkyvy, nadměrné používání stylingových přípravků, a nebo také příliš časté mytí. Každodenním mydlením pokožku zbavujete přirozeného mazu, která na to reaguje tvorbou dalšího a dalšího, a celý proces se tak stává kontraproduktivním.

Co způsobuje přílišnou mastnotu vlasů?

Je přirozené, že kožní žlázy vypouští maz a tvoří tak ochranný filtr na pokožce, který nás chrání před patogeny. Pod vlivem různých faktorů však může maz začít znepříjemňovat život. Velký podíl na tom má samozřejmě genetika, lidé s rovnými a jemnými prameny vlasů mají nevýhodu oproti těm s vlasy kudrnatými, protože po rovných vlasech maz snadněji stéká.

Maštění vlasů dále zhoršuje nadužívání stylingových prostředků, např. laků na vlasy, časté umývání, dotýkání se pokožky, např. projíždění prstů vlasy (což dělá mimoděk mnoho lidí), a hormonální změny. Vliv má také okolní prostředí jako vlhké počasí nebo smog.

Jak na mastné vlasy?

Dávejte též pozor na příliš časté česání, které narušuje pokožku a uvolňuje maz. Při fénování zvolte nejnižší stupeň, horký vzduchDávejte též pozor na příliš časté česání, které narušuje pokožku a uvolňuje maz. Při fénování zvolte nejnižší stupeň, horký vzduch pokožku vysušuje. Pořiďte si tak fén, který umožňuje podrobné nastavení teploty a stupeň intenzity.

Používáte-li kondicionér, nanášejte ho pouze na konečky, vyhněte se kůži a kořínkům vlasů.

Žádoucí je též vybalancovat frekvenci umývání vlasů. Nejvíce doporučované je umývání hlavy obden, ale každého vlasy jsou unikátní, proto je důležité najít si vlastní režim.

Až zvolíte vhodný šampon na mastné vlasy, dejte si během umývání záležet na pečlivém promasírování celé pokožky hlavy, abyste odstranili veškerý maz.

Co na mastné vlasy?

Šampon na mastné vlasy

Šampon na mastné vlasy obvykle obsahuje silnější povrchově aktivní látky, které čistí prameny a pomáhají odstraňovat přebytečný maz. Šampon na mastné vlasy může být obohacený o oleje extrahované z levandule, mučenky nebo čajovníku. Takový šampon integruje UV inhibitory do vaší pokožky, aby ji chránil před poškozením slunečním zářením a zároveň ji udržoval zdravou.

Nepoužívejte šampony, které mají na štítku napsáno hydratační, uhlazující nebo pro kudrnaté vlasy, ty mají tendenci maštění vlasů ještě zhoršovat. Šampon na mastné vlasy by měl mít v popisu specifikaci pro mastné vlasy, pro projasnění nebo objem. 

Dalším důležitým aspektem je rovnováha pH. Šampon na mastné vlasy by měl mít štítek, který říká, že je pH dobře vyvážené pro pokožku a vlasy. Zvolíte ji špatnou hladinu pH, nejen že zbavíte svoji pokožku přírodního filtru, ale také navýšíte produkci kožního mazu. Správný šampon by měl mít rozsah pH mezi 4,5 a 5,5.

TOP Šampony na mastné vlasy

Tento článek napsal