Deodorant: Jak se správně používá?

Úkolem deodorantu je zamezit vašemu potu, aby zapáchal. Správné použití deodorantu je důležité nejen pro jeho účinnost, ale také pro ochranu kůže a minimalizaci nežádoucích účinků. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy, jak správně používat deodorant, aby vám pomohl cítit se svěže a příjemně každý den.

Jak se deodorant správně používá?

Naneste deodorant předepsaným způsobem do vámi vybraného místa a chvíli vyčkejte az deodorant oschne. Předejdete tak setření ochranné vrstvy oblečením a vyhnete se jeho ušpinění. Dále platí, že byste neměli nanášet deodorant na čerstvě oholené podpaží. Kůže je podrážděná a není dobré ji zatěžovat dalšími přípravky. Deodoranty se používají především v podpaží, ale také v tříslech, na nohou či na intimních partiích.

TOP Deodoranty

Jak často deodorant používat?

Účinek deodorantu je krátkodobý, proto jej v případě potřeby můžete použít několikrát během dne. Intenzita použití deodorant závisí na tom, jak moc se potíte a také na samotné produktu. Najděte si tak svůj oblíbený deodorant a u něj si otestujte jeho funkčnost na vašem těle.

Obecně se doporučuje používat deodorant minimálně jednou denně, pokud budete ten den ve společnosti ostatních lidí a nechcete je obtěžovat vaším tělesným zápachem.

Má smysl používat deodorant na noc?

Obecně se nedoporučuje používat deodorant na noc. Intenzita pocení je během noci zpravidla významně nižší než během dne. Během noci je lepší nechat pokožku v podpaží odpočinout, protože jakkoli jsou deodoranty zpravidla nezávadné, tak všeho moc škodí. Občasné používání deodorantu před spaním však není škodlivé.

TOP Deodoranty

Důvěryhodné zdroje:

  1. BBC: How does deodorant works
  2. Healthline: The No BS Guide to Homemade Deodorants

Tento článek napsal