Zubní pasta v tabletách: Co je dobré vědět

Naposledy aktualizováno: 19.10.2022

Tabletové zubní pasty jsou práškem zubní pasty bez vody, který je slisován do tablety. Místo toho, abyste zubní pastu vymačkávali z tuby na zubní kartáček, vložíte tabletu do úst, rozžvýkáte ji na pastu, vložíte do úst zubní kartáček a čistíte si zuby jako obvykle.

Jak zubní pastu v tabletách správně používat?

S tabletami je velice snadná manipulace. To pravé a dostatečné množství máte předem dáno v podobě tablety, takže nemusíte přemýšlet, kolik pasty použít.

Nejprve vložíte jednu tabletu do úst, pak ji žvýkáte, dokud není tekutá. Pak se čistíte zuby jako obvykle. Po několika tabletách si najdete vhodný způsob, jak tabletu rozmačkat a zároveň ji nespolknout. Po vyčištění zubů nastává klasická procedura. Vyplivnout, opláchnout a nasadit široký úsměv v zrcadle.

TOP Zubní pasty v tabletách

Jaké jsou výhody zubní pasty v tabletách?

1. Méně škodlivých složek

Protože jsou zubní pasty bez vody, nevyžadují chemické konzervační látky, které najdete v klasických zubních pastách na bázi vody. Tablety se dodávají ve verzích s fluoridem a bez fluoridu, takže jestli řešíte fluorid v zubní pastě, tak si vyberete tu pro vás vhodnější variantu.

2. Méně plastového odpadu

Na svět se každý rok vyhodí více než 2 miliardy tub zubní pasty, které končí na skládce, protože většina tub je vyrobena z kompozitu hliníku a plastu, který nelze recyklovat. Zatímco zubní pasty v tabletách jsou zpravidla v papírových obalech, které jsou přivětivější vůči našemu životnímu prostředí.

3. Skladné pro cestování

Klasická zubní pasta je podle pravidel pro leteckou přepravu pro tekutiny považována za tekutinu, takže výměnou tuby za tablety uvolníte v příručním a odbaveném zavazadle místo pro jiné cenné elixíry. Navíc vždy můžete odhadnout kolik tablet zubní pasty si máte vzít, protože dávkování je snadné.

4. Neobsahují vodu

Voda tvoří 60 až 95 procent krémů, pleťových vod, tekutin, gelů a past na osobní hygienu – a na výrobu miliard plastových obalů, ve kterých se prodávají, je potřeba hodně vody

Autor: Richard BB