POETIKO

Kosmetická značka POETIKO vyrábí své produkty s konceptem vysoké účinnosti při zachování čistého přírodního složení a respektu k životnímu prostředí. Snaží se inspirovat bohatou bylinkářskou tradicí a doplňovat ji o nejnovější biotechnologické poznatky zajišťující dlouhodobé výsledky. POETIKO jako hlavní složky využívá kvalitní oleje, bylinky a aktivní látky převážně lokálního původu. Lokální totiž představuje nejen ekologičtější variantu, je také nejpřirozenější pro vaši pokožku. Namísto vody používájí pleti prospěšné hydroláty a vůni dodávájí pouze přírodními esenciálními oleji. To potvrzuje držitelství certifikátu Cosmos Natural nebo Cosmos Organic. Značka si zakládá na několika principech. Prvním z nich je pečlivý výběr dodavatelů. Značka preferuje lokální dodavatele, ale nikdy ne na úkor kvality nebo funkce. Dále se značka snaží o etické testování produktů. Všechny produkty nejprve projdou testováním dobrovolníky z řad rodin a přátel. Pokud produkty projdou jejich přísnými standardy, nastupuje ještě přísnější testování ve Státním zdravotním ústavu či nezávislých laboratořích, kde probíhají důkladné zátěžové testy a hodnocení zdravotní nezávadnosti. Pro POETIKO je důležitá lokální výroba v malých dávkách. Využívají pouze výrobní kapacity v Česku a na Slovensku. Část výroby probíhá i v chráněných dílnách, které pomáhají najít pracovní uplatnění pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Dále značka vyznává minimalismus v obalech a odpadech. U obalů nemyslí jen na jejich vlastnosti, funkci a bezpečnost, ale také na stopu, kterou na naší planetě zanechají. Takže s nimi šetří a využívají co nejvíce recyklovaných nebo recyklovatelných materiálů. Preferují skleněné obaly, které po spotřebování obsahu najdou široké uplatnění, ale především jsou znovunaplnitelné. Značka byla založena kvartetem žen s podobným propojením různých světů. V týmu je vědkyně, bylinkářka, umělkyně či markeťačka. Zkratka POETIKO vlastně znamená POmalá ETIcká KOsmetika.

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.