Lamazuna

Lamazuna je francouzská kosmetická značka, která se zaměřuje na ekologickou, udržitelnou a zároveň efektivní péči o pleť. Všechny produkty jsou vyrobeny z přírodních a čistých ingrediencí, které jsou zdravé pro lidské tělo i pro životní prostředí. Značka se odlišuje svým minimalistickým designem a konceptem „zero waste“. V nabídce najdete produkty, které jsou navrženy tak, aby minimalizovaly odpad. Mezi tyto produkty patří například koncentrované prací gely, které se prodávají bez obalu, a obnovitelné make-upové kartáče. Lamazuna také nabízí různé produkty pro péči o tělo, včetně koncentrovaných mýdel, která jsou bez obalu a bez jakýchkoli chemikálií. Všechny produkty jsou testovány dermatology a jsou vyrobeny bez testování na zvířatech.

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.