Ženy: Jak správně na péči o vlasy?

Vlasy jsou křehké a snadno se poškozují, proto je důležité najít tu správnou péči, která vám pomůže dosáhnout nejlepších výsledků pro váš účes. Náš článek vám pomůže zjistit, jak správně pečovat o vlasy. 

1. Používejte správný šampon 

V první řadě je třeba vlasy a pokožku hlavy správně umýt. Vlasy jsou obklopeny mazovou tkání, která chrání vlasy před škodlivými účinky volných radikálů. Pravidelné mytí a používání správného šamponu pomáhá udržovat mazovou tkáň ve zdravém stavu a chránit vlasy před poškozením. Bez důkladného mytí se ve vlasech hromadí kožní maz, který zanechává nežádoucí mastnotu. Když si kupujete šampon na vlasy, najděte si takový, který odpovídá vašemu konkrétnímu typu vlasů. Protože se každý typ vlasů liší od jiného, potřebujete šampon, který je určen výhradně pro váš typ vlasů. 

TOP Šampony pro ženy

2. Nemyjte si vlasy šamponem denně

Příliš časté umývání vlasů šamponem může vlasům sebrat ukrást přirozenou vlhkost, což má za následek suché, poškozené a krepaté vlasy. Přečtěte si náš článek, jak často si mýt vlasy.

3. Používejte kondicionér

Používání správného šamponu je dobré, ale samo o sobě to nestačí. Proto je třeba v kombinaci se šamponem používat správný kondicionér. Ten udržuje vlasy zdravé a díky tomu se i snadněji upravují. Navíc lépe udrží i stylingové přípravky, jako jsou gely a laky na vlasy. Kondicionér díky dodané péči pomáhá předejít poškození vlasů.

TOP Kondicionéry pro ženy

4. Pravidelně vlasy zastřihujte 

Pravidelné zastřihování vlasů je zásadní pro udržení dobrého stavu vlasů. Zvolte si tedy vhodný účes a dbejte na to, abyste vlasy pravidelně zastřihávali.

5. Zacházejte s vlasy šetrně

Mokré vlasy netřete, netahejte ani nečešte, podporujete tím jejich poškození a lámání. Také to může vést k řídnutí vlasů, což následně poškodí pokožku hlavy.  

6. Vyživujte vlasy

Stejně jako pleť vyživujete extra péčí, tak je dobré také vlasy pravidelně vyživovat. Výživa vlasů je součástí péče o vlasy. V rámci kosmetiky se jedná o dodávání základních živin vlasům pomocí vlasových přípravků. Správně vyživené vlasy jsou husté, jemné, lesklé, pružné a silné. 

TOP Výživa vlasů

Tento článek napsal