Vegan šampon

Pří výrobě šamponu jsou živočišné složky nahraditelné těmi rostlinnými či minerálními. Teda možná ne vždy stoprocentně. Není ale důvod, proč by výrobou šamponu měla trpět zvířata. Veganský šampon je tedy takový, který neobsahuje žádné živočišné látky a v celém procesu výroby nebyly trápená zvířata.

5 nejlepších produktů podle Repekum

Všechny produkty

Filters

 

Určení
Vlastnosti

Zobrazen 1. – 16. z 90 výsledků

Průvodce výběrem toho správného produktu

Je vegan šampon funkční?

Krátce a výstižně, ANO.

Žádní živočišná složka není pro šampon natolik zásadní a vyjímečná, že by nemohla být nahrazena. Je to jen o správné kombinaci nosných a účinných složek.

Co jsou časté živočišné složky v šamponu?

Cetyl alkohol

Tento vosk, který se často vyskytuje v lacích na vlasy, pleťových vodách a šamponech, se nachází ve spermacetu (hlavové dutině) velryb, delfínů a dalších kytovců.

Želatina

Pokud jste to ještě neslyšeli, většina želatiny se vyrábí vařením vyřazených zvířecích kostí, kůže a vazů. Výrobkům dodává hustou, hladkou, želatinovou strukturu. To platí i pro šampony.

Kyselina hyaluronová

Tato bílkovina je známá tím, že dodává vláhu a poddajnost matným, suchým nebo nevýrazným vlasům. Bohužel se obvykle získává z pupeční šňůry a synoviální tekutiny obklopující klouby zvířat.

Keratin

Keratinové kúry jsou v dnešní době poměrně populární, protože slibují obnovu poškozených vlasů, posílení vlasů a dokonce i udržení kudrnatých nebo kudrnatých vlasů rovných. Keratin si vyrábíme sami. Je to jedna z hlavních složek lidské kůže, vlasů a nehtů. Nachází se také v kopytech, peří, rohovině a vlasech zvířat.

Hedvábný prášek

Hedvábí se používá v mnoha oblíbených výrobcích pro péči o vlasy.  Hedvábný prášek může být součástí šamponů, krémů na vlasy, pomád nebo kondicionérů. Přirozená lesklá vlastnost hedvábí je to, co dodává vlasům lesklý vzhled.

Jak poznám veganský šampon?

Jako jednoduché řešení se nabízí kontrola jednotlivých ingrediencí v šamponu. Tato metoda však nemusí být nejpřesnější, protože některé ingredience nemusí mít živočišný původ, ale mohla být na zvířatech testována.

Proto je nejjistější variantou kontrola ověřených certifikátů.

Mějte však na paměti, že ne všechny značky si certifikát vyřizují. Proto existují také šampony, které jsou vegan, ale žádným certifikátem nedisponují.

Jedním z nejčastějších certifikátů je Vegan Society od stejnojmenné britské organizace. Ten zaručuje, že deodorant je opravdu vegan.

Na výrobcích z USA můžete často najít certifikát Cruelty free and Vegan PETA v podobě králíka. Chlubí se jím produkty jejichž složky nebyly testovány na zvířatech a kosmetika tohoto certifikátu neobsahuje ani živočišné ingredience.