Jak vybrat vegan deodorant?

Hledáte vegan deodorant?

Chcete vědět jaké látky by neměl obsahovat deodorant pro vegany?

My vám pomůžeme s výběrem toho správného deodorantu pro vegany a popíšeme, které látky byste rozhodně neměli najít v deodorantu pro vegany.

Co je vegan deodorant?

Pří výrobě deodorantu jsou živočišné složky nahraditelné těmi rostlinnými či minerálními. Teda možná ne stoprocentně. Není ale důvod, proč by výrobou deodorantu měla trpět zvířata.

Veganský deodorant je tedy takový, který neobsahuje žádné živočišné látky a v celém procesu výroby nebyly trápeny zvířata. Vegan nemusí být pouze deodorant, ale na trhu najdete také komplexní doplňky stravy pro vegany.

Je vegan deodorant funkční?

Krátce a výstižně, ANO.

Žádní živočišná složka není pro deodorant natolik zásadní a vyjímečná, že by ji v deodorantu nemohla být nahrazena. Je to jen o správné kombinaci nosných a účinných složek.

Proč má smysl používat vegan deodorant?

Používat vegan deodorant má své opodstatnění, protože živočišné složky mohou být často potenciální alergeny pro naši pokožku. Nicméně i mezi rostlinnými složkami číhá spousta potenciálních alergenů. Takže záleží na každém z nás.

Faktem však je, že výroba deodorantu bez živočišných produktů má blíže k udržitelnosti a je zpravidla šetrnější nejen pro zvířata, ale i pro naši planetu.

Co jsou časté živočišné složky v deodorantu?

Nejčastějším živočišným produktem v deodorantech je včelí vosk. Ten se přidává primárně za účelem hydratace a zjemnění. Je to také prostředek na úpravu pokožky, který pomáhá snižovat ztrátu vlhkosti. Včelí vosk lze často nahradit kokosovým nebo jojobovým olejem. 

Včelí vosk možná nepůsobí jako velké trápení zvířat, ale vegan to prostě není.

Jak poznám vegan deodorant?

Pro snadnější nalezení vegan deodorantu vám pomohou také certifikáty.

Mějte však na paměti, že ne všechny značky si certifikát vyřizují. Proto existuje také celá řada deodorantů, které jsou vegan, ale žádným certifikátem nedisponují. Jedním z nejčastějších certifikátů je Vegan Society od stejnojmenné britské organizace. Ten zaručuje, že deodorant je opravdu vegan.

Na výrobcích z USA můžete často najít certifikát Cruelty free v podobě králíka. Chlubí se jím produkty jejichž složky nebyly testovány na zvířatech a kosmetika s veganskou variantou tohoto certifikátu Cruelty free vegan neobsahuje ani živočišné ingredience.

TOP Vegan deodoranty

Štítek:
Naposledy aktualizováno: 21.05.2022