Tuhý šampon

Tuhý šampon je ideální varianta pro ty, kteří se vyhýbají nadbytečné chemii nebo mají problematickou či citlivou pokožku hlavy. Tuhé šampony na vlasy mimo jiné často nezahrnují i plastové obaly a jejich složení je většinou šetrnější. Jsou také vhodné pro cestování.

Nejlepší produkty podle Repekum

Všechny produkty

Zobrazen 1. – 16. z 27 výsledků

Průvodce výběrem správného produktu

Jak funguje tuhý šampon?

Jejich aplikace se může zdát složitější, ale je to jen otázkou zvyku. Při přechodu z tekutého na tuhý šampon vás může ze začátku trápit, že se vám tuhý šampon nedaří zcela vymýt z vlasů. Stejně jako vy i vlasy si na tuto změnu budou nějaký čas zvykat.

Podobnost s tuhým mýdlem není náhodná. Také tuhé šampony prochází zmýdelněním, obsahují hydroxid sodný a mnoho rostlinných olejů či másel a bylinných výluhů.

Na rozdíl od tekuté varianty jde o silněji koncentrované látky, a tak jich nepotřebujete takové množství. Jedna kostka vám tak může vydržet i několik měsíců.

Mezi tuhé varianty můžeme zařadit i tzv. puky „šampuky“. Narozdíl od „kostek“ neprochází zmýdelněním, neobsahuje vodu, žádný výrobní proces nenaruší účinnost přidaných olejů a vlasy si na ně rychleji zvykají. Jde o tuhý lisovaný koncentrát.

Jak správně používat tuhý šampon?

Používání tuhých šamponů se od používání těch tekutých příliš neliší. Zde jsou popsány jednoduché kroky:

  1. Navlhčete vodou své vlasy i tuhý šampon
  2. Aplikujte tuhý šampon přímo na vlasy pomocí několika tahů ve vlasech
  3. Odložte tuhý šampon
  4. Šampon krouživými pohyby vašich prstů vmasírujte do všech částí vašich vlasů