Tuhý šampon na vlasy: Co je dobré vědět

Naposledy aktualizováno: 14.10.2022

Tuhý šampon je ideální varianta pro ty, kteří se vyhýbají nadbytečné chemii nebo mají problematickou či citlivou pokožku hlavy. Tuhé šampony na vlasy mimo jiné často nezahrnují i plastové obaly a jejich složení je většinou šetrnější. Jsou také vhodné pro cestování.

Jak funguje tuhý šampon?

Jejich aplikace se může zdát složitější, ale je to jen otázkou zvyku. Při přechodu z tekutého na tuhý šampon vás může ze začátku trápit, že se vám tuhý šampon nedaří zcela vymýt z vlasů. Stejně jako vy i vlasy si na tuto změnu budou nějaký čas zvykat.

Podobnost s tuhým mýdlem není náhodná. Také tuhé šampony prochází zmýdelněním, obsahují hydroxid sodný a mnoho rostlinných olejů či másel a bylinných výluhů.

Na rozdíl od tekuté varianty jde o silněji koncentrované látky, a tak jich nepotřebujete takové množství. Jedna kostka vám tak může vydržet i několik měsíců.

Mezi tuhé varianty můžeme zařadit i tzv. puky „šampuky“. Narozdíl od „kostek“ neprochází zmýdelněním, neobsahuje vodu, žádný výrobní proces nenaruší účinnost přidaných olejů a vlasy si na ně rychleji zvykají. Jde o tuhý lisovaný koncentrát.

TOP Tuhé šampony

Jak správně používat tuhý šampon?

Používání tuhých šamponů se od používání těch tekutých příliš neliší. Zde jsou popsány jednoduché kroky:

  1. Navlhčete vodou své vlasy i tuhý šampon
  2. Aplikujte tuhý šampon přímo na vlasy pomocí několika tahů ve vlasech
  3. Odložte tuhý šampon
  4. Šampon krouživými pohyby vašich prstů vmasírujte do všech částí vašich vlasů
Autor: Richard BB