Tuhé mýdlo

Tuhé mýdlo je oblíbené zejména pro svou dlouhověkost a skladnost při cestování, protože nezabírá tolik místa jako tekuté mýdlo.

Další kategorie
Filtrování
Filtry
Určení

Vhodnost

Vlastnosti

Účinek

Neobsahuje

Jak si vybrat tuhé mýdlo?

Níže uvedené body, podle kterých si můžete vybírat to správné tuhé mýdlo, můžete mezi sebou kombinovat. Naše filtrace vám to umožní.

Volba podle pohlaví (filtr určení)

Většina mýdek je vhodných pro použití jak pro muže, tak pro ženy. Někteří výrobci však u některých svých produktů uvádějí vymezenost pro ženy či pro muže. Abyste si svůj výběr příliš neomezili, tak ve filtru určení si zvolte variantu unisex + pro muže nebo pro ženy.

Volba podle cílové skupiny (filtr vhodnost)

Pokud preferujete veganské produkty, tak si určitě vyfiltrujte pouze ty (produkt), které jsou určeny pro vegany, protože celá řada produktů obsahuje živočišné složky. Ty však lze v řadě případů jednoduše nahradit rostlinnou variantou.

Volba podle vlastností (filtr vlastnosti)

Tuhá mýdla mohou mít různý základ, podle kterého může být mýdlo pojmenováno. Mezi ty specifické patří:

  • glycerinové mýdlo
  • olivové mýdlo

Glycerinové mýdlo má zpravidla protizánětlivé, zklidňující a hydratační účinky. Jeho antioxidační vlastnosti oceňují zejména alergicky a lidé, jejichž pokožka je náchylná k různým kožním onemocněním. Glycerin, často označovaný i jako glycerol, je čirá tekutina bez aroma. Současné době dominuje 100% rostlinný glycerin, který lze získat z rostlinných olejů. Jeho hlavní výhoda spočívá v odbouratelnosti a obnovitelnosti. 

Olivové mýdlo je vyrobeno z olivového oleje. Je považováno za velmi jemné a vhodné pro každodenní použití na všechny typy pleti, včetně citlivé pokožky. Olivové mýdlo má hydratační a zklidňující účinky.

Volba podle účinku (filtr účinek)

V nabídce můžete najít tuhá mýdla, která jsou antibakteriální. Takové mýdlo obsahuje látky, které pomáhají zabíjet bakterie. Je obecně považováno za účinnější při čištění rukou než běžné mýdlo, ale jeho účinnost proti virům se liší. Je třeba si uvědomit, že antibakteriální mýdla se nemá pužívat přehnaně. Při výběru antibakteriálního mýdla je důležité dbát na jeho čistící účinek a zároveň šetrnost k pokožce. Obecně platí, že mýdlo by nemělo mít příliš vysokou hodnotu pH a obsahovat zbytečné množství chemických látek.

Vyhněte se nežádoucím složkám (filtr neobsahuje)

Složky, na které si v případě mýdla) můžete dát pozor, jsou především:

  • alkohol
  • parfemace

Volba podle oblíbené značky (filtr značka)

Pokud máte odzkoušenou svoji oblíbenou značku kosmetiku které důvěřujete, tak se můžete podívat, zda vyrábí také tuhá mýdla a vybrat si pouze mezi produkty vaší oblíbené značky. U tuhých mýdel patří mezi oblíbené značky Mýdlárna Koukol nebo LaSaponaria

Naše hodnocení kosmetiky

Skóre zdraví

Pomocí vědecké databáze EWG vyhodnocujeme bezpečnost látek v produktu vůči lidskému tělu. Skóre zdraví reprezentuje relativní míru bezpečnosti produktu.

Přírodnost

Je poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství obsažených látek. Zohledňujeme také množství dané látky v produktu.