Tekuté mýdlo

Filtry

 

Určení
Vlastnosti
Značka
Účinek
  • Zatím neexistují žádné podmínky

Zobrazen 1. – 15. z 21 výsledků

Co vše obsahuje tekuté mýdlo?

Sůl, kterou v seznamu ingrediencí můžete najít pod názvem Sodium Chloride, se do mýdel přidává jako zahušťovadlo. V tomto případě platí osvědčené, že všeho moc škodí. Příliš velké množství nebo časté používání, může vést k dehydrataci pokožky. Nekvalitní mýdlo, které chutná slaně není správnou volbou.

Naopak v menším množstvím se sůl do mýdel přidává kvůli její schopnosti odmašťovat, hydratovat a odstraňuje nečistoty a odumřelé kožní buňky.

Další složky, o kterých se můžete dočíst ve spojitosti s tekutým mýdlem jsou tenzidy. Jde o syntetické látky (saponáty), které upravují povrchové napětí. Tenzidy se od sebe liší svými čistícími schopnostmi, některé mohou pokožku i hydratovat. Avšak jejich nevýhodou je nesnadná odbouratelnost v přírodě. Některé mohou obsahovat fosfáty a ty přispívají k růstu sinic ve vodách.

Příkladem tenzidu může být například SCS – Sodium Coco Sulfate, který se vyrábí z kokosového oleje. Jeho vlastnosti mohou připomínat SLS, což je tenzid a pěnící složka spojována s ropou a nepříznivými vlivy na pokožku. Časté používání tak může pokožku vysušovat.