Je lepší tekuté mýdlo nebo tuhé mýdlo?

Z našeho porovnání vyplývá, že tuhá mýdla vyhrávají. Mají jednodušší složení, jen tak je nerozlijete a jejich obaly jsou většinou přívětivější pro přírodu. Je tak na vás zvážit, jak moc potřebujete rychlou a pohodlnou manipulaci u mýdla na mytí rukou.

V čem jsou lepší tuhá mýdla?

Tuhá mýdla mohou být určitou jistotou, jak se vyhnout syntetickým kontroverzním látkám ve složení, kterých naopak mohou být tekutá mýdla plná. Výhodou je i fakt, že díky svému složení se z kůže lépe smyjí, nezůstávají na rukou a nechávají jejich povrch čistý.

Mýdlo, aby bylo účinné, tak nepotřebuje zbytečné syntetické parfemace ani konzervanty. Od nepaměti jde o chemickou reakci kyselin v olejích se silnou zásadou.

Narozdíl od tekutého mýdla má tuhé mýdlo jednodušší složení. Jejich výhodou je také skutečnost, že je obvykle nenakupujete v plastových obalech, ale jsou zabaleny v jednoduchých papírových krabičkách. A cestování je s nimi jednodušší.

TOP Tuhá mýdla

V čem jsou lepší tekutá mýdla?

Tekutým mýdlům však nelze odepřít jejich snazší manipulace a aplikace v podobě dávkovačů. Za komfort však platíte zpravidla méně ekologickým složením.

Běžná tekutá mýdla se většinou skládají z vody, parfémů, soli a pěnidla. V oblasti parfemací je tak třeba sledovat jejich původ. Zatímco přírodní esenciální látky mohou být přínosem, tak syntetické vonné látky mohou patřit mezi alergeny, a naopak vaší pokožce ublížit.

TOP Tekutá mýdla

Tento článek napsal