Je lepší tekuté mýdlo nebo tuhé mýdlo?

Čisté ruce, půl zdraví! Tak nějak se to říká, protože mytí rukou je základ hygieny.

Je kostka mýdla jen módním výstřelkem v duchu návratu ke kořenům?

Nebo je tekuté mýdlo v dávkovači na čidlo skvělým vynálezem věcí moderní doby?

Z podstaty věci vyplývá, že rozdílná konzistence skrývá různá složení. Jsou lepší tekutá mýdla nebo tuhá mýdla?

Tuhá mýdla mohou být určitou jistotou, jak se vyhnout syntetickým kontroverzním látkám ve složení, kterých naopak mohou být tekutá mýdla plná. Výhodou je i fakt, že díky svému složení se z kůže lépe smyjí, nezůstávají na rukou a nechávají jejich povrch čistý.

Mýdlo, aby bylo účinné, tak nepotřebuje zbytečné syntetické parfemace ani konzervanty. Od nepaměti jde o chemickou reakci kyselin v olejích se silnou zásadou.

Pokud chcete vaši šanci na přirozený způsob mytí zvýšit, tak i mezi tuhými mýdly vyberte ta přírodní, což v našem hodnocení znamená mít přírodnost vyšší než 80%.

TOP tuhá mýdla

V porovnání se tedy zdá, že tuhá mýdla vyhrávají. Mají jednodušší složení, jen tak je nerozlijete a jejich obaly jsou většinou přívětivější pro přírodu. 

Tekutým mýdlům však nelze odepřít jejich snazší manipulace a aplikace v podobě dávkovačů. Za komfort však platíte zpravidla méně ekologickým složením.

TOP tekutá mýdla

Je tak na vás zvážit, jak moc potřebujete rychlou a pohodlnou manipulaci u mýdla na mytí rukou. Za nás však vyhrávají tuhá mýdla.

Štítek:
Naposledy aktualizováno: 05.01.2022