Suchý šampon

Složení suchých šamponů je navrženo tak, aby pohltily přebytečný maz z vlasů a pokožky hlavy. Tím během chvíle vytvoří dojem čerstvě umytých vlasů, které jsou jedním ze symbolů upraveného vzhledu. Tento přípravek tedy nejvíce oceníte po tréninku, na dovolené pod stanem, nebo když se po práci ještě rozhodnete vyrazit někam na večeři.

5 nejlepších produktů podle Repekum

Všechny produkty

Průvodce výběrem toho správného produktu

Co to je suchý šampon?

Už z názvu je patrné, že rozdíl mezi suchým a tekutým šamponem bude zejména v konzistenci. Pokud se rozhodnete zakoupit tuto alternativu, ve většině případů se do vašich rukou dostane sprej v tubě připomínající lak na vlasy, prášek v dózičce, případně pudr.

Tato speciální směs látek dovede v péči o vlasy do jisté míry zastat roli klasického tekutého šamponu, avšak s tím rozdílem, že nepotřebujete vodu, ručník, nebo i fén. A proto je suchý šampon tolik nedocenitelným zázrakem, když není zrovna času nazbyt. Nejlepší suchý šampon navíc nadzvedne vlasy směrem od hlavy a vytvoří ještě ohromující objem.

O vše se postará třeba sprej na bázi alkoholu nebo škrobu, který redukuje mastnotu na pohled i dotek. Nejlepší suchý šampon by na vašich vlasech neměl být vůbec vidět. Přesto si dejte pozor na malé bílé šupinky, které se mohou usadit na hlavě především pokud to přeženete s množstvím suchého šamponu v prášku nebo v pudru.

Jak správně používat suchý šampon?

Jak již víte, suchý šampon se obejde úplně bez vody – aplikace probíhá pouze na suché vlasy. Pokud to není nezbytně nutné, nenanášejte ho na celou hlavu, ale zaměřte se na ta nejhorší místa.

V případě spreje důkladně protřepejte lahvičku a nastříkejte ze vzdálenosti 15-20 cm od kořínků ke konečkům. Nelekejte se tenkého bílého povlaku – ten během několika mála minut, co necháte sprej působit, nasaje maz. Poté jemně vmasírujte, vytřepte nebo vyčešte zbytky a vlasy upravte obvyklým způsobem.

Dobrý sluha, ale zlý pán?

I zde je nutné dodat, že všeho moc škodí. Suchý šampon vždy nanášejte v rozumném množství úměrně k délce a hustotě vašich vlasů. Také se nevyplatí ho používat vícekrát za sebou bez řádného umytí, kdy se může usadit na pokožce hlavy a nadělat tak více škody než užitku.

Suchý šampon s sebou přináší mnoho výhod a jistě si ho velmi rychle oblíbíte. Stále ale mějte na paměti, že tradiční tekutý šampon nikdy zcela nenahradí.