Suchý šampon: Jak se správně používá?

Složení suchých šamponů je navrženo tak, aby pohltily přebytečný maz z vlasů a pokožky hlavy. Tím během chvíle vytvoří dojem čerstvě umytých vlasů, které jsou jedním ze symbolů upraveného vzhledu. Tento přípravek tedy nejvíce oceníte po tréninku, na dovolené pod stanem nebo když se po práci ještě rozhodnete vyrazit někam na večeři.

TOP Suché šampony

Jak suchý šampon funguje?

Pokud se rozhodnete pořídit suchý šampon, tak ve většině případů se do vašich rukou dostane sprej v tubě připomínající lak na vlasy, prášek v dózičce, případně pudr.

Tato speciální směs látek dovede v péči o vlasy do jisté míry zastat roli klasického tekutého šamponu, avšak s tím rozdílem, že nepotřebujete vodu, ručník, nebo i fén.

O vše se postará třeba sprej na bázi alkoholu nebo škrobu, který redukuje mastnotu na pohled i dotek. Nejlepší suchý šampon by na vašich vlasech neměl být vůbec vidět. Přesto si dejte pozor na malé bílé šupinky, které se mohou usadit na hlavě především pokud to přeženete s množstvím suchého šamponu v prášku nebo v pudru.

Jak aplikovat suchý šampon?

Je důležité dodržovat pokyny na obalu konkrétního suchého šamponu, protože se složení a postup mohou lišit v závislosti na značce. Můžete také upravit množství aplikovaného šamponu podle potřeby. Pokud to není nezbytně nutné, nenanášejte ho na celou hlavu, ale zaměřte se na ta nejhorší místa.

Nejprve jemně rozčešte vlasy tak, aby bylo snazší aplikovat suchý šampon a zabránilo se vzniku zamotaných pramenů.

Rozdělte vlasy do několika částí, což vám umožní aplikovat suchý šampon rovnoměrně.

V případě spreje důkladně protřepejte lahvičku a nastříkejte ze vzdálenosti 15-20 cm od kořínků ke konečkům. Nelekejte se tenkého bílého povlaku – ten během několika mála minut, co necháte sprej působit, nasaje maz. V případě prášku jej postupně aplikuje na kořínky vlasů

Poté jemně vmasírujte suchý šampon do kořenů vlasů pomocí prstů nebo hřebene. To pomůže absorbovat nadbytečný olej a osvěžit vlasy. Nechte suchý šampon působit podle doporučení na obalu, obvykle několik minut.

Suchý šampon vždy nanášejte v rozumném množství úměrně k délce a hustotě vašich vlasů. Také se nevyplatí ho používat vícekrát za sebou bez řádného umytí, kdy se může usadit na pokožce hlavy a nadělat tak více škody než užitku.

TOP Suché šampony

Tento článek napsal