Sprchový olej: Co je dobré vědět?

Naposledy aktualizováno: 05.11.2022

Sprchový olej odstraní z těla nečistoty šetrným způsobem, současně vyživí pokožku a uzamyká v ní vlhkost. Pokožku zbytečně nedráždí a nevysušuje. Sprchový olej však zpravidla nevytváří bohatou pěnu, což může způsobovat, že ho použijeme mnohem více, než je potřeba. To pak činí používání sprchového oleje velmi neefektivní.

Pro jakou pokožku je sprchový olej vhodný?

Zatímco suché a citlivé typy pokožky mohou mít z používání sprchového oleje prospěch, lidé s mastnou a aknózní pokožkou by měli být při jejich používání opatrní. Není doporučeno používat sprchové oleje těm, kteří trpí akné na zádech, pokud se nejedná o  nekomedogenní variantu. Takové sprchové oleje neucpávají póry.

TOP Sprchové oleje

Jak použít sprchový olej ve sprše?

  1. Po řádném namočení ve sprše si nanesete do dlaně 4-5 kapek sprchového oleje
  2. Sprchový olej si rozetřete po celém těle
  3. Sprchový olej ze svého těla smyjete pod tekoucí vodou.

Pokud jste významně zašpinění, tak před použitím sprchového oleje použijte jiný mycí ppřípravek, který vám pomůže špínu smýt. Třeba mýdlo nebo sprchový gel.

Jak použít sprchový olej ve vaně?

Sprchový olej vám může zlepšit relaxační zážitek při koupání ve vaně. Do vany si přidejte 3-4 kapky sprchového oleje. Přidáním oleje do koupele pomůžete své pokožce lépe regenerovat. 

Jak použít sprchový olej za sucha?

Sprchový olej můžete aplikovat na vaše tělo také za sucha. Stačí několik kapek oleje rozmazat po těch částech těla, které chcete hydratovat.

Autor: Richard BB