Sprchový gel pro děti

Chci pomoci s výběrem produktu…

Seřazeno podle nejlepších produktů

Filtry

 

Značka
Určení
Vlastnosti
Účinek
  • Zatím neexistují žádné podmínky

Průvodce výběrem toho správného produktu

Jak vybrat sprchový gel pro děti a miminka?

Pro vaše dítko by koupání či sprchování mělo být zábavou, aby si k tomuto rituálu vytvořilo pozitivní vztah. Nebojte se tedy pořídit sprchový gel pro děti s jemnou vůni, přírodním barvivem nebo veselým obalem třeba ve tvaru oblíbené pohádkové postavičky.

Kůže novorozenců, batolat i starších dětí je náchylnější k vysušení a dalším vnějším vlivům. Proto ve sprchovém gelu pro děti a miminka hledjete přírodní látky s hydratačním a vyživujícími účinky. Ideálně by měl být sprchový gel pro děti hypoalergenní a bez škodlivých chemikálií. To znamená bez alkoholu, parabenů a umělých barviv.

Jak správně používat sprchový gel pro děti?

Používání sprchového gelu by mělo být snadné, že? Navlhčíte pokožku, napěníte a opláchněte. Je to však on ěco složitější.

Většina lidí, včetně dospělých, používá při sprchování příliš mnoho sprchového gelu. Na dětské tělo (záleží na věku a velikosti dítěte) však stačí množství o velikosti korunové mince. Cokoliv nad toto množství zvyšuje riziko neopláchnutí či zbavení dětské pokožky přirozených olejů. Méně je tak někdy více.

Dalším způsobem, jak zefektivnit používání sprchového gelu pro děti je udržovat teplotu vody teplou, nikoliv horkou. Příliš horká voda dětskou pokožku vysušuje.

Kdy je dítě připraveno používat sprchový gel samo?

Je těžké vzdát se koupání dětí, protože víte, že jsou po něm skutečně čisté. Když se však myjí samy, jen doufáte, že jsou opravdu čisté, protože nemáte kontrolu nad tím, zda si dítě umylo opravdu všechny části těla.

Nechat dítě se samostatně osprchovat vyžaduje značnou důvěru ve schopnosti vašeho dítěte, takže před přechodem do této fáze mějte na paměti úroveň jeho dovedností. Dítě by mělo zvládat minimálně následující:

  • dítě dokáže dodržovat správný postup
  • dítě si uvědomuje, které všechny části těla je potřeba umýt
  • dítě nezapomene po sprchování vše vypnout a vrátit do původní polohy
  • dítě se po koupání řádně osuší

Jak Repekum hledá ten nejlepší sprchový gel pro děti?

Každý sprchový gel pro děti na našich stránkách prošel datovou analýzou složení, která sleduje skóre zdraví a přírodnost. Skóre zdraví reprezentuje míru bezpečnosti produktu. Přírodnost reprezentuje podíl čistě přírodních látek obsažených v produktu. Jednotlivé produkty také průběžně testujeme naším týmem expertů, čímž vznikají ověřené recenze. V případě, že produkt nebyl zatím recenzován, tak má hodnocení 60 % a je označen hvězdičkou.

To vše dáme dohromady a základě automatizovaného algoritmu vypočteme celkové skóre produktu, které můžete najít u každého produktu. Takto hledáme ten nejlepší sprchový gel pro děti.

Důvěryhodné zdroje:

1) Cleveland Clinic: How Often Should Your Kids Take a Bath or Shower?