Sprchový gel pro děti: Co je dobré vědět?

Naposledy aktualizováno: 22.10.2022

Sprchový gel pro děti svým složením zohledňuje zvýšenou citlivost dětské pokožky, protože kůže novorozenců, batolat i starších dětí je náchylnější k vysušení a dalším vnějším vlivům.

Jak správně používat sprchový gel pro děti?

Většina lidí, včetně dospělých, používá při sprchování příliš mnoho sprchového gelu. Na dětské tělo (záleží na věku a velikosti dítěte) však stačí množství o velikosti korunové mince. Cokoliv nad toto množství zvyšuje riziko neopláchnutí či zbavení dětské pokožky přirozených olejů. Méně je tak někdy více.

Dalším způsobem, jak zefektivnit používání sprchového gelu pro děti je udržovat teplotu vody teplou, nikoliv horkou. Příliš horká voda dětskou pokožku vysušuje.

TOP Sprchové gely pro děti

/shortcode

Kdy je dítě připraveno používat sprchový gel samo?

Je těžké vzdát se koupání dětí, protože víte, že jsou po něm skutečně čisté. Když se však myjí samy, jen doufáte, že jsou opravdu čisté, protože nemáte kontrolu nad tím, zda si dítě umylo opravdu všechny části těla.

Nechat dítě se samostatně osprchovat vyžaduje značnou důvěru ve schopnosti vašeho dítěte, takže před přechodem do této fáze mějte na paměti úroveň jeho dovedností. Dítě by mělo zvládat minimálně následující:

  • dítě dokáže dodržovat správný postup
  • dítě si uvědomuje, které všechny části těla je potřeba umýt
  • dítě nezapomene po sprchování vše vypnout a vrátit do původní polohy
  • dítě se po koupání řádně osuší

Důvěryhodné zdroje:

1) Cleveland Clinic: How Often Should Your Kids Take a Bath or Shower?

Autor: Richard BB