Sprchový gel: Co je dobré vědět?

Naposledy aktualizováno: 05.11.2022

Sprchové gely jsou zpravidla určeny pouze k umývání těla, nikoliv vlasů. Sprchové gely nemusí pouze zbavovat pokožku nečistot, ale mohou o ni i pečovat pomocí různých aktivních látek či dokonce působit až terapeuticky. A to v případě, že obsahují přírodní éterické oleje.

Je vhodné používat sprchový gel na vlasy i na tělo?

Sprchový gel najdete i ve variantách 2 v 1 (na vlasy i na tělo), které jsou velmi oblíbené například u mužů. Jako nouzovka při cestování jsou efektivní variantou, ale nedoporučujeme používat pravidelně, protože potřeby našich vlasů a pokožky se mohou dost často lišit.

TOP Sprchové gely

Na jaké látky si dát pozor ve sprchovém gelu?

Syntetická parfemace

Syntetické parfemace jsou do sprchových gelů přidávány kvůli atraktivní vůni. Syntetické parfemace však mohou jedincům s citlivou pokožkou způsobovat podraždění. Doporučujeme tak používat sprchové gely bez parfemace. Pokud však preferujete výrazné vůně dosažené parfemacemi, tak se aspoň vyvarujte jejich použití na intimních partií.

Jaké existují další konzistence kromě gelu?

Sprchový balzám

Sprchový balzám je příjemnou variantou pro vaše sprchování.

TOP Sprchové balzámy

Sprchový krém

Sprchové krémy jsou spojeny s výživou a hydratací. Dobře se na kůži roztírají a dobře se splachují. Jejich konzistence je hutná a připomíná tak krém. Sprchový krém se nevyznačuje bohatou pěnou.

TOP Sprchové krémy

Sprchová pěna

Sprchové pěny jsou často jen gely v pěnové formě. Výhodou je, že jich stačí jen malé množství. Svou konzistencí připomíná šlehačku. Výhodou sprchových pěn je tedy to že i malé množství stačí abyste se zahalily do husté krémové pěny, která se po těle jednoduše roztírá.

Autor: Richard BB