Zobrazen 1. – 16. z 104 výsledků

Průvodce výběrem toho správného produktu

Jak si vybrat sprchový gel?

  1. Nejprve si určete, jakou máte pokožku (suchou, mastnou, citlivou,…)
  2. Poté se vyhněte ingrediencím, které nejsou pro vaši pokožku vhodné
  3. Zvolte si vhodný aplikace a konzistence sprchového gelu
  4. Vyberte si sprchový gel z cenové relace, která je pro vás přijatelná
  5. Vyberte si sprchový gel podle skóre produktu na Repekum

Je vhodné používat sprchový gel na vlasy i na tělo?

Sprchový gel najdete i ve variantách 2 v 1 (na vlasy i na tělo), které jsou velmi oblíbené například u mužů. Jako nouzovka při cestování jsou efektivní variantou, ale nedoporučujeme používat pravidelně, protože potřeby našich vlasů a pokožky se mohou dost často lišit.

Na jaké látky si dát pozor ve sprchovém gelu?

Syntetická parfemace

Syntetické parfemace jsou do sprchových gelů přidávány kvůli atraktivní vůni. Syntetické parfemace však mohou jedincům s citlivou pokožkou způsobovat podraždění. Doporučujeme tak používat sprchové gely bez parfemace. Pokud však preferujete výrazné vůně dosažené parfemacemi, tak se aspoň vyvarujte jejich použití na intimních partií.

Jak vybrat sprchový gel proti akné?

Záda jako riziková oblast pro vznik akné si zaslouží tu nejlepší péči šetrnými přípravky. Sprchový gel na akné, jehož hlavním úkolem je potlačení nadměrné činnosti mazových žláz, by především neměl ucpávat póry, měl by naopak pokožku hydratovat a vyčistit ji od škodlivých látek.

Proto v takovém výrobku hledáme kyselinu salicylovou, která dokonale proniká do pórů a zbavuje je nečistot, a třeba také výtažky z pšeničných klíčků s protizánětlivými účinky, které jsou při boji s akné nedocenitelné. Sprchový gel proti akné by také měl být co nejvíce přírodní, bez chemikálií, které mazové žlázy ještě více dráždí a zanicují.

Jaké existují další konzistence kromě gelu?

Jak Repekum hledá nejlepší sprchový gel?

Každý sprchový gel na našich stránkách prošel datovou analýzou složení, která sleduje skóre zdraví a přírodnost. Skóre zdraví reprezentuje míru bezpečnosti produktu. Přírodnost reprezentuje podíl čistě přírodních látek obsažených v produktu. Jednotlivé produkty také průběžně testujeme naším týmem expertů, čímž vznikají ověřené recenze. V případě, že produkt nebyl zatím recenzován, tak má hodnocení 60 % a je označen hvězdičkou.

To vše dáme dohromady a základě automatizovaného algoritmu vypočteme celkové skóre produktu, které můžete najít u každého produktu. Takto hledáme ten nejlepší sprchový gel.