Šampon proti vypadávání vlasů

Šampony na vypadávání vlasů jsou skvělé v tom, že je lze zařadit do každodenní hygieny, aniž bychom se museli obávat nežádoucích účinků. Stačí navlhčit vlasy standardním způsobem, jemně vmasírovat šampon, nechat působit pár minut a poté dokončit úpravu tak, jak jste zvyklí. Ideální je kombinace s kondicionérem a sérem podporující růst vlasů, pokud chcete výsledky ještě více podpořit. První změny budete pozorovat však nejdříve za několik týdnů až měsíců.

Nejlepší produkty podle Repekum

Všechny produkty

Průvodce výběrem správného produktu

Jak vybrat nejlepší šampon proti vypadávání vlasů?

Proces řídnutí vlasů je zapotřebí začít efektivně řešit co nejdříve, a proto neztrácejte čas zkoušením náhodných přípravků a opravdu věnujte pozornost složení. Nastavujeme přesný cíl – v šamponu chceme především co nejvíce blokátorů DHT, které potlačují citlivost vlasů na testosteron. O jaké látky se konkrétně jedná?

S nadměrným množstvím dihydrotestosteronu si hravě poradí zejména ketokonazol, který svými protiplísňovými účinky zabraňuje přemnožení zánětů, předčasně ukončující růstový cyklus vlasu. Svou roli zde má i kofein. Ten dokáže významně podpořit cirkulaci krve ve vlasové pokožce a tím i obnovu vlasového vlákna. Další nedocenitelné složky jsou například kyselina azelaová, serenoa plazivá, nebo dýňový olej.