Proč si vybrat přírodní deodorant?

Deodorant běžně používáme každý den, a to někdy dokonce několikrát. Tradiční deodoranty mohou sice být velmi efektivní v potlačování zápachu, ale zároveň často obsahují syntetické složky, které mohou být škodlivé z dlouhodobého hlediska a způsobovat podráždění. 

Podpaží je navíc velice citlivým místem našeho těla. Tato kombinace důvodů přímo vybízí k tomu, abychom se snažili používat přírodní deodorant.

Jak poznat přírodní deodorant?

Neexistuje jasně daná definice, co je to přírodní deodorant, proto je velice těžké se zorientovat ve výběru toho správného produktu. My v Repekum provádíme datovou analýzu složek každého deodorantu, a proto za přírodní deodorant ten, který obsahuje alespoň 80 % výskytu čistě přírodních látek. Nezdá se to moc, ale to je opravdu hodně.

TOP Přírodní deodoranty

Námi vybrané přírodní deodoranty mohou obsahovat také kontroverzní látky (třebas hliník), protože v rámci transparentnosti se spoléháme na jediné měřitelné kritérium, a tím je poměrné zastoupení opravdu čistě přírodních látek.

Jaké jsou výhody přírodních deodorantů?

Snížené Riziko Podráždění

Chemikálie v běžných deodorantech mohou dráždit citlivou kůži, což vede k zarudnutí a svědění. Přírodní deodoranty často obsahují hypoalergenní složky, které jsou jemné k pokožce a minimalizují riziko podráždění.

Ochrana Životního Prostředí

Přírodní deodoranty jsou často baleny v ekologických obalech, a jejich výroba šetří životní prostředí větší měrou než výroba tradičních deodorantů. Tím přispívají k ochraně planety.

Přírodní Vůně

Mnoho přírodních deodorantů využívá vůně z éterických olejů, což poskytuje příjemnou a přirozenou vůni, kterou mnoho jednotlivců preferuje před syntetickými vůněmi běžných deodorantů.

Proč přejít od antiperspirantu k přírodnímu deodorantu?

Antiperspiranty jsou vyvinuty tak, aby blokovaly pocení, pronikaly do kožních pórů a bránily přirozené schopnosti těla zbavovat se pocením toxinů. Pocení však není špatná věc, je to vlastně nezbytná funkce pro detoxikaci a udržení rovnováhy našeho těla. Namísto blokování pórů, aby se zabránilo pocení (jako antiperspirant), přírodní deodorant umožňuje pokožce dýchat, zbavuje tělo toxických nánosů a reguluje jeho vnitřní teplotu.

Jak vypadá přechod na přírodní deodorant?

Jakmile přejdete z antiperspirantu, který brání vašim potním žlázám, aby skutečně dělaly to, co mají, začnete se s největší pravděpodobností potit o něco více. Jak se vaše tělo zbavuje toxinů z tradičních deodorantů, můžete zjistit, že jste o něco více cítit než obvykle. Po týdnu nebo dvou (detoxikační fáze závisí na vašem aktuálním nahromadění chemikálií) se tento zápach minimalizuje a zmizí, protože vaše podpaží a potní žlázy budou vyváženější. 

TOP Přírodní deodoranty

Tento článek napsal