Opalovací krém pro děti

Více informací o kategorii pro vaše lepší rozhodnutí

Více informací pro vaše lepší rozhodnutí

Jaký SPF faktor má mít dětský opalovací krém?

Samozřejmě záleží na podmínkách a na tzv. UV indexu. Obecně však platí, že dětský opalovací krém by měl mít aspoň SPF 30 a vyšší. Většina krému na opalování pro miminka a děti má však SPF 50 nebo 50+.

Vyšší hodnota SPF dává rodičům časovou rezervu pro pobyt dítěte na slunci, protože ne vždy je jednoduché krém na opalování pro děti správně rozetřít. Takže někdy by teoreticky stačilo SPF 30, ale se SPF 50 chybu neuděláte.

Je však znovu důležité připomenout, abyste se na opalovací krém nespoléhali jako na jediný způsob ochrany dítěte před sluncem. Nezapomeňte, že je také třeba dítě často znovu natírat, zejména pokud třeba plave.

Kolik opalovacího krému pro děti nanášet?

Opalovacího krému byste měli nanášet zpravidla více, než si myslíte. Odborníci se shodují, že většina lidí nenanáší na sebe ani na svou rodinu dostatečné množství opalovacího krému. Měli byste použít 2 mg opalovacího krému na cm2 pokožky, i když celkové množství závisí na tom, co je vystaveno slunci.

Toto číslo se samozřejmě obtížně převádí na laickou míru, ale vzhledem k tomu, že Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje dospělým nanést 35 ml opalovacího krému (sedm čajových lžiček), bude to čtvrtina až polovina tohoto množství v závislosti na věku a velikosti vašeho dítěte.

Proč u dětí používat opalovací krém určený pro děti?

Existuje několik obecných rozdílů mezi opalovacími přípravky pro děti a dospělé. Samozřejmě záleží produkt od produktu.

Obecně platí, že opalovací krémy, které jsou určeny pro děti, mají zpravidla vyšší ochranný faktor (SPF 50+) a neobsahují parfemaci – aby se snížil počet potenciálních alergenů v opalovacím krému. Pokožka kojenců a dětí je považována za citlivější než u dospělých, takže používání dětského opalovacího krému by mělo znamenat menší riziko podráždění a vyšší SPF je pro jejich citlivější pokožku bezpečnější. Některé dětské opalovací krémy jsou pestře zbarvené, aby rodiče lépe viděli, zda se jim podařilo přehlédnout nějaké místo, a aby byla aplikace zábavná.

Jaký typ opalovacího krému se u dětí snadněji používá?

Spousta dětských opalovacích krémů se dodává ve formě spreje, protože se tak lépe aplikují na neposedné dítě. Musíte však dbát na to, abyste krém na pokožku stříkali tak dlouho, abyste zajistili dostatečné množství, protože při této metodě často spotřebujete méně krému. Je to proto, že spreje mají tendenci nanášet na pokožku méně opalovacího krému, protože musí být dostatečně jemný, aby se protlačil aerosolem nebo pumpičkou spreje,

Jak poznat přírodní opalovací krém pro děti?

My v Repekum důkladně analyzujeme složení každého krému, oleje, mléka či spreje na opalování, který je na našich stránkách uveden. Jsou to vlastně takové recenze jejich složení.

Jeden ze sledovaných ukazatelů je také „přírodnost“. Jedná se o poměr počtu čistě přírodních látek obsažených v produktu vůči celkovému množství látek obsažených v produktu. Není hodnoceno jejich hmotnostní zastoupení, pouze jejich přítomnost.

Abychom nějaký přípravek na opalování označili za přírodní, tak musí být jeho přírodnost aspoň 50 %.