Opalovací krém pro děti: Co je dobré vědět

Naposledy aktualizováno: 22.10.2022

Opalovací krém pro děti a miminka má zpravidla vyšší ochranný faktor (SPF 50+) a neobsahuje parfemaci, protože ta patří mezi potenciální alergeny. Některé dětské opalovací krémy jsou pestře zbarvené, aby rodiče lépe viděli, zda se jim podařilo přehlédnout nějaké místo. Opalovací krém pro děti je vhodný také pro miminka.

Jaký SPF faktor má mít dětský opalovací krém?

Obecně platí, že dětský opalovací krém by měl mít aspoň SPF 30 a vyšší. Většina krému na opalování pro miminka a děti má však SPF 50 nebo 50+, protože pokožka kojenců a dětí je považována za citlivější než u dospělých.

Vyšší hodnota SPF dává rodičům časovou rezervu pro pobyt dítěte na slunci, protože ne vždy je jednoduché krém na opalování pro děti správně rozetřít. Takže někdy by teoreticky stačilo SPF 30, ale se SPF 50 chybu neuděláte.

Je však znovu důležité připomenout, abyste se na opalovací krém nespoléhali jako na jediný způsob ochrany dítěte před sluncem. Nezapomeňte, že je také třeba dítě často znovu natírat, zejména pokud třeba plave.

TOP Opalovací krémy pro děti

Kolik opalovacího krému pro děti nanášet?

Opalovacího krému byste měli nanášet zpravidla více, než si myslíte. Odborníci se shodují, že většina lidí nenanáší na sebe ani na svou rodinu dostatečné množství opalovacího krému. Měli byste použít 2 mg opalovacího krému na cm2 pokožky, i když celkové množství závisí na tom, co je vystaveno slunci.

Toto číslo se samozřejmě obtížně převádí na laickou míru, ale vzhledem k tomu, že Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje dospělým nanést 35 ml opalovacího krému (sedm čajových lžiček), bude to mezi 10 – 20 ml, a to v závislosti na věku a velikosti vašeho dítěte.

Jaký typ opalovacího krému se u dětí snadněji používá?

Spousta dětských opalovacích krémů se dodává ve formě spreje, protože se lépe aplikují na neposedné dítě. Musíte však dbát na to, abyste zajistili dostatečné množství krému, protože spreje mají tendenci nanášet na pokožku méně opalovacího krému. Je to kvůli potřebné jemnosti, aby se protlačil aerosolem nebo pumpičkou spreje.

Nebojte se tak v případě spreje nanést trochu více krému, než je tomu při běžném rozmazávání.

Důvěryhodné zdroje:

[1] GreenPeople: Essential Guide to Child & Baby Sun Care

[2] Which?: Baby and child sun creams

Autor: Richard BB