Oční krém proti vráskám

Oční krém proti vráskám byste měli vybírat podle stavu své pleti i věku. Sušší pokožka potřebuje větší hydrataci a starší zase ocení hutnější konzistenci krému. Záleží také na tom, kdy chcete krém používat, jeho konzistence se zpravidla liší pro ranní i večerní použití, kdy bývá hutnější a může intenzivněji působit přes noc.

5 nejlepších produktů podle Repekum

Všechny produkty

Průvodce výběrem toho správného produktu

Jak vypadá ideální krém na oči proti vráskám?

Oblast kolem očí je velmi citlivá nejen svou strukturou, ale i umístěním. Měla by proto mít tu nejšetrnější péči. Tu skvěle zajistí přírodní složení v hlavních účinných látkách.

Ideální krém na oči proti vráskám má mít větší podíl mastných složek než krém na obličej. Blahodárně působí ty přírodní, jako je olivový, levandulový, jojobový, arganový či konopný olej nebo bambucké máslo. Výborně fungují v kombinaci s dalšími přírodními výtažky, ke kterým patří například jasmín, aloe vera, sléz nebo damašská růže.

Funkční krém na oči proti vráskám by měl být nabitý antioxidanty, které jsou důležité pro obranu pleti před předčasným stárnutím způsobeným slunečním zářením a dalšími vnějšími vlivy. K těmto antioxidantům patří i vitamín A, známý pro svou schopnost pomáhat pleti s obnovou a zároveň ochranou, vitamín C a přírodní peptidy, které umí v kůži zvýšit tvorbu kolagenu. Pomáhá i kyselina hyaluronová, která hydratuje a vypíná pokožku.