Oční krém na kruhy pod očima

Oční krém na kruhy pod očima je potřeba vybírat podle toho, co kruhy způsobuje. Je proto nejlepší se zaměřit na zesvětlující a stahující složky. Kromě toho je potřeba očnímu okolí dopřát dostatečnou hydrataci a výživu v šetrné formě.

Nejlepší produkty podle Repekum

Všechny produkty

Filtry

 

Značka
Určení
Vlastnosti
  • Zatím neexistují žádné podmínky

Průvodce výběrem správného produktu

Jak používat oční krém na kruhy pod očima?

Správné nanesení očního krému na kruhy pod očima je důležité pro jeho nejvyšší účinnost. Ideální je kombinace jemného zacházení a malého množství krému. Díky vysoké koncentraci účinných látek v krému se nemusíte bát, že byste krému nanesli málo. Právě naopak, kvůli většímu množství se mohou vytvořit mílie nebo podráždění. Důkladně umyté ruce a vyčištěná pleť před samotnou aplikací je také nezbytná.

Určitě si nejdřív přečtěte pokyny u konkrétního produktu, protože může mít kvůli konzistenci nebo aplikátoru jiný způsob používání. Obecně je ale nejlepší nanést malé množství, asi velikosti hrášku, na hřbet ruky. Odtud jemným poklepáváním a roztíráním směrem ven vpracujte krém na celou oblast pod očima, vyhněte se bezprostřednímu okolí řas. Začněte vždy u koutků a rozmazávejte krém směrem ven a přejeďte i nepohyblivou část očního víčka. Můžete také krém nanést rovnou na prst, vytvořit na pleti několik teček a ty pak jemnou masáží krouživými pohyby rozetřít.

Naučte se k tomu používat prsteníček, který jako nejslabší prst vyvíjí nejmenší tlak. Před aplikací další péče nebo líčení počkejte asi 2 minuty, než se krém úplně vsákne.

Jaké složení má mít oční krém na kruhy pod očima?

Delikátní oblast okolo očí si zaslouží jen tu nejlepší péči. Vzhledem k tomu, jak velké zátěži musí čelit, doporučujeme pro účinné látky v očním krému na kruhy pod očima přírodní složení.

Ty u nás v Repekum poznáte podle přírodnosti krému, tedy poměru čistě přírodních látek v produktu. Pro citlivou oblast okolo očí doporučujeme přírodnost dosahující 40 %. Kromě toho zohledněte i stav své pleti, kdy starší nebo sušší pokožka potřebuje hutnější a výživnější krémy, a denní dobu aplikace. Ranní krémy přináší okamžitý efekt a večerní jsou uzpůsobené pro intenzivní péči díky delší době vstřebávání.

Dívejte se po složkách, které zajišťují rozjasnění pleti. Jde především o vitamín B3 a C, který jako silný antioxidant umí posílit kůži a napomoci produkci kolagenu. Vitamín K podporuje buněčný metabolismus a má protizánětlivé účinky a pomáhá proti srážení krve. Výborně funguje i kofein, který zlepšuje cirkulaci krve, stahuje cévy a urychluje tak mizení tmavých kruhů.

Měli byste se také dívat po ingrediencích zajišťujících hlubokou hydrataci a výživu. K těm kromě extra účinné kyselině hyaluronové patří přírodní oleje a tuky, jako levandulový, růžový, jojobový, mandlový nebo avokádový olej. V kombinaci s dalšími přírodními složkami, jako je jasmín nebo hloh, tak pro svůj jasný pohled uděláte to nejlepší.

Kromě zaměření se na přírodní složení v účinných složkách je dobré se také vyhnout nadbytečné chemii. Jde především o silikony a minerální oleje, které na kůži budují nepropustnou vrstvu a ucpávají tak póry. Nevhodné jsou i parabeny nejčastěji zodpovědné za podráždění.