Ochranný krém na ruce

Ochranný krém na ruce je vhodné používat při všech příležitostech, kdy ruce prochází nějakou zátěží. Samozřejmě nejhůř působí přímý styk kůže s agresivními chemickými přípravky, jako jsou ty na čištění nebo dezinfekci. Proto při náročných zaměstnáních, jako mají zdravotníci, zaměstnanci v průmyslu, kadeřníci nebo i zahradníci, je potřeba zhoršení kondice rukou rovnou předcházet a věnovat jim důkladnou péči.

5 nejlepších produktů podle Repekum

Všechny produkty

Filters

 

Značka
Určení
Vlastnosti
  • There are no terms yet
Účinek

Zobrazuji všechny 2 výsledky

Průvodce výběrem toho správného produktu

Proč je nezbytné používat ochranný krém na ruce?

Kůže má mnoho důležitých funkcí, a tak je potřeba ji dostatečně chránit. A to zejména na rukou, kde patří k nejzranitelnějším místům na těle. Od kůže na zbytku těla se liší a kůže na hřbetech rukou je ještě mnohem tenčí než ta na dlaních. Nevystačí si proto s tělovým mlékem, které nezajistí dostatek ochrany a hluboké hydratace.

Ochranný krém na ruce má speciální složení, které vyživuje pokožku rukou a posílí kožní bariéru ke správnému fungování.

Pravidelné používání navíc pomáhá bojovat proti projevům předčasného stárnutí kůže, stejně jako zvýšit její hydrataci a elasticitu. Díky tomu se nevyskytují nepříjemné projevy poškození, jako pnutí nebo suchá, olupující se nebo popraskaná kůže.

Nepříznivě na pokožku rukou působí i další věci, jako je příliš horká nebo chlorovaná voda. Velký vliv mají i povětrnostní podmínky a počasí. Nejvíc trpí při mrazivém počasí a zejména při prudkém střídání teplot, kdy se rychle přechází z vyhřáté místnosti ven. Rukavice jsou určitě dobrou obranou, ale správnou výživu umí dodat jen vhodně zvolený krém.

Jak si správně mazat ochranný krém na ruce?

U ochranného krému na ruce je samozřejmě důležité ho používat nejen po namáhavých činnostech, ale také preventivně. Dobré je proto promazat si ruce ráno i večer, kdy je vhodné aplikovat silnější vrstvu.

Když se naučíte nejlepší postup, rychle si jej zautomatizujete a pak už mazání rukou nebudete muset věnovat moc pozornosti. Ochranný krém byste měli nejdřív nanést na hřbety rukou, kde je kůže nejslabší a potřebuje proto nejvíc péče. Jemně ho pomocí prstů vmasírujte do kůže velkými krouživými pohyby, poté to samé zopakujte na dlaních. Za asi dvě minuty pronikne krém vrchními vrstvami kůže.

Nyní se přesuňte k prstům, u nichž postupujte od spodní části směrem k nehtům. Promasírování nehtového lůžka a kloubů je také prospěšné. Nezapomeňte na prostor mezi prsty, ve kterém se poškození kůže (jako suchá kůže, olupování) projevuje mezi prvními místy.

Jaké složení hledat pro ochranný krém na ruce?

Účinný ochranný krém na ruce v sobě obsahuje složky, které na rukou vytvoří nejen obrannou vrstvu, ale také je vyživí a hydratují. A umí se postarat o to, aby v nich vlhkost zůstala uzamčená.

Vzhledem k tomu, že ochranu rukou potřebujeme hodně také kvůli agresivním látkám, se kterými jsme denně v kontaktu, doporučujeme přírodní složení krému na ruce. Skvěle se o to postarají zvlhčující látky, jako je přírodní glycerin nebo aloe vera.

U ochranného krému na ruce je také důležité, aby měl dostatek vyživujících složek zaručujících zdravý stav kůže. To umí třeba bambucké máslo. K těmto složkám patří i Omega-3 mastné kyseliny, které se přirozeně vyskytují v přírodních olejích (jako konopný, mandlový, pupalkový a olivový nebo z hroznových jader). Důležité jsou i vitamíny. E chrání kůži před volnými radikály a vitamín D pomáhá předcházet vysoušení.