Micelární voda

Filtry

 

Určení
Vlastnosti
  • Zatím neexistují žádné podmínky
Značka
Účinek
  • Zatím neexistují žádné podmínky

Zobrazuji všech 11 výsledků

Jak micelární vodu správně používat?

Je třeba provádět dvojí čištění tak, abyste v prvním kroku odstranili alespoň vysokých 90 procent make-upu a veškerý olej a nečistoty, které se na povrchu pleti nahromadily, a druhý krok vám pomůže odstranit nános odumřelých kožních buněk a ošetřit pleť, jak se vám zlíbí, ať už kyselinami, probiotiky nebo například vitamíny.

Proč byla vynalezena micelární voda?

Styl micelární vody, který známe dnes, byl vytvořen francouzskou značkou Bioderma v roce 1995, ale jako koncept pochází z doby kolem roku 1918, kdy byl nedostatek vody po celé Francii. Micelární voda se vrátila do módy jako alternativa k nechvalně známé tvrdé pařížské vodě v 90. letech.

Mytí obličeje tvrdou vodou může být ve skutečnosti škodlivé pro zdraví pokožky, protože bylo prokázáno, že narušuje bariérovou funkci pokožky. Pokud je narušena bariérová funkce pokožky, může to vést ke zhoršení stavu, jako akné, ekzémy či dermatitida. To v podstatě to znamená, že vaše pokožka není tak dobře chráněna před vnějšími faktory. Takže micelární voda byla ideální a mnohem zdravější alternativou pro pleť než používání pařížské vody.

Jak vypadají micelární vody dnes?

Micelární vody od autentických francouzských značek nebo od značek, které skutečně dbají na zdraví pleti, nejsou vůbec špatné, protože často neobsahují vonné látky a konzervační látky, které zbavují pleť olejů a dehydratují pleť.

Některé značky se s tím, co považují za micelární vodu, opravdu piplají, a to až do té míry, že jde v podstatě o tekuté ubrousky plné chemie. Svou micelární vodu obohacují o vysušující alkoholy, vonné látky a drsné konzervační látky za účelem prodloužení trvanlivosti.

Jaké má micelární voda nevýhody?

Jeden z problémů micelární vody je stejný jako u ubrousků, a to ze stejného důvodu. Prostě jen přesouváte nečistoty, špínu a oleje po pokožce. Během dne procházíte znečištěným vzduchem, všeho se dotýkáte a pak se dotýkáte obličeje, pumpujete kožní maz, který pomáhá chránit vaši pleť – to vše se hromadí. Pokud tyto nánosy důkladně neodstraníme, koledujeme si o překrvenou pleť (tj. černé tečky, bílé tečky a jakýkoli jiný typ skvrn).

Většina lidí, kteří používají micelární vodu, ji ve skutečnosti nepoužívá jako předčistící krok, což by bylo neskonale lepší, ale jako jediný způsob čištění. Stejně jako v případě ubrousků, i při použití micelární vody dochází k neúplnému vyčištění a na pleti zůstávají zbytky (což poznáte, pokud jste micelární vodu použili… je to jako polomastný film), což znamená, že jakékoliv produkty aplikované následně nemusí správně proniknout.