Konopný šampon: Co je dobré vědět

Naposledy aktualizováno: 18.10.2022

Konopný šampon má pro vaše vlasy celou řadu výhod, které nezískáte z jiných přírodních rostlinných produktů, a to díky celé řadě živin, olejů, minerálů a dalších látek, které jsou obsaženy v rostlině konopí.

Co je to konopný šampon?

Je důležité poznamenat, že je rozdíl mezi šamponem obsahujícím olej z konopných semen a šamponem obsahujícím CBD. Hlavní rozdíl zde spočívá v tom, že i když konopná semena neobsahují prakticky žádné CBD a nestimulují systém těla tak, jak to dělá CBD, přesto obsahují velké množství vitaminu E, vitaminu D, omega 3, 6 a 9 mastných kyselin, vápníku, hořčíku a obrovské množství dalších látek, které budou usilovně pracovat na zlepšení zdraví vašich vlasů.

TOP Konopné šampony

K čemu je dobrý konopný šampon?

Konopný šampon bude díky účinkům omega mastných kyselin prospěšný všem, kteří trpí omezeným růstem vlasů, a dokonce i jejich vypadáváním. Konopný šampon umí stimulovat průtok krve do pokožky hlavy a do každého vlasového folikulu, což podporuje proces hojení a růstu. Konopné oleje také dodávají vlasovým folikulům důležité živiny.

Konopný šampon také obsahuje tzv. lipidy, což jsou molekuly, které se dostávají do vlasového vlákna a dodávají mu pružnost, což pomáhá předcházet lámavosti a navrací vlasům přirozenou pružnost.

Autor: Richard BB