Kondicionér pro muže

Kondicionér pro muže udržuje vlasy zdravé a díky tomu se i snadněji upravují. Navíc lépe udrží i stylingové přípravky, jako jsou gely a laky na vlasy. Kondicionér díky dodané péči pomáhá předejít poškození vlasů.

5 nejlepších produktů podle Repekum

Všechny produkty

Zobrazuji všechny 4 výsledky

Průvodce výběrem toho správného produktu

Proč je potřeba používat kondicionér na vlasy pro muže?

Kondicionér na vlasy bývá spojovaný s ženskými produkty pro krásně zářivé a hladké vlasy a to často není to, co by muži řešili. Ve skutečnosti je důležitým krokem pro zdravé vlasy, které se dají jednoduše upravit. Pro mužské vlasy je také podstatný a měl by se používat nejen u dlouhých vlasů.

Použití šamponu je běžnou součástí hygieny. Stejně tak automaticky by jej měl následovat i kondicionér na vlasy pro muže. Šampon totiž otevírá kutikulu vlasu, tvořící šupinatou ochrannou vrstvu vlasu. Tu sice vyčistí, ale nechá ji otevřenou a bez výživy. O uzavření a dodání potřebných látek se pak postará kondicionér.

Jak pánský kondicionér správně používat?

Používání kondicionéru přináší výhody všem typům mužských vlasů. Jen muži s těmi nejkratšími vlasy kondicionér nepotřebují, protože vlasy do pár centimetrů délky zvládá chránit maz z pokožky hlavy. Pánský kondicionér je potřeba nanést ihned po vymytí šamponu.

Nejsnadnější způsob použití pro kratší mužské vlasy je nanést trochu na bříška prstů a těmi je vmasírovat do vlasů. Důležité je vyhnout se pokožce hlavy, kterou by naopak mohl ucpat a ta by se mastila. Nejlepší je začít asi 2 centimetry od kořínků a nanést kondicionér až ke konečkům.

Pokud u kratších vlasů chcete mít jistotu, že se vyhnete nanesení na pokožku, můžete použít hřeben. Na ten dejte trochu kondicionéru a vlasy rozčešte. Kondicionér nechte chvíli působit a poté jej důkladně vypláchněte.

Jaké složení má mít kondicionér pro muže?

Složení by mělo být tím nejdůležitějším, co rozhodne o volbě kondicionéru na vlasy pro muže. Mezi ženskými a mužskými vlasy rozdíl není, produkty označené pro muže se tak liší pouze vůní. Vybírat byste proto měli jen podle typu vlasů.

Každý typ vlasů má totiž jiné potřeby. Vlnité a kudrnaté vlasy vyžadují extra výživu, suché vlasy bohatou hydrataci a jemné vlasy lehčí strukturu kondicionéru. Protože jsou vlasy zatěžované prostředím, není nutné k tomu přidávat nadbytečnou chemii. Kondicionér by tak měl obsahovat významný podíl přírodních látek. Ty u nás v Repekum zjistíte podle přírodnosti. Tedy počtu čistě přírodních látek v přípravku.

V kondicionérech pro muže proto doporučujeme přírodní pečující látky, mezi které patří přírodní oleje jako kokosový, jojobový, olivový nebo avokádový. Naopak je dobré se vyhnout zbytečné chemii, jako jsou sulfáty, parabeny a silikony.

Jak vybrat kondicionér na vlasy pro muže?

Jak vidíte z předchozích řádků, výběr pánského kondicionéru na prvním místě ovlivňuje samotný typ vlasů. Tomu by také mělo odpovídat jeho složení. Obecně se ale můžete zaměřit na několik zásad pro výběr kvalitního kondicionéru, který se skvěle postará o vlasy.

Kromě určité přírodnosti, která by u slabších nebo narušených vlasů měla dosahovat aspoň 40 %, doporučujeme vyhnout se nadměrné chemii. K té patří hlavně sulfáty, parabeny nebo silikony, které vlasy nadbytečně zatěžují a vytváří na vlasech nepropustnou bariéru.