Kondicionér pro děti

Více informací o kategorii pro vaše lepší rozhodnutí

Zobrazen jediný výsledek

Více informací pro vaše lepší rozhodnutí

Proč je potřeba kondicionér pro děti?

Od kdy je vhodné používat dětský kondicionér na vlasy?

Při péči o jemné dětské vlasy se často objevují i tyto otázky. Máme pro vás odpovědi a podrobný návod, jak vhodný kondicionér pro dítě vybrat. Předejdete díky tomu poškození vlasů i pláči při snaze rozčesat zacuchané vlasy.

Kdy je potřeba používat kondicionér pro děti?

Péče o vlasy těch nejmenších by rozhodně neměla skončit u dětského šamponu, ale měl by ji doplnit aspoň kondicionér. Vlásky novorozenců jsou tak krátké a jemné, že extra údržbu většinou nepotřebují, ale větší pozornost byste měli začít dětským vlasům věnovat v době, kdy první velusové vlasy nahrazují intermediální vlasy. K tomu dochází nejčastěji mezi třetím měsícem až prvním rokem dítěte.

V této době už je potřeba začít o dětské vlásky víc pečovat, aby nedocházelo k jejich poškození a snadněji se upravovaly. Dětské vlasy jsou totiž stále jemné a náchylné a snadno se zacuchají. Těmto problémům pomůže předejít dětský kondicionér na vlasy.

Jak dětský kondicionér na vlasy funguje?

Stejně jako u dospělých, i u dětí dochází při mytí vlasů šamponem k otevírání vlasového vlákna. Vlasy proto ztrácí přirozenou vlhkost a mohou se i méně lesknout, časem se lámou a třepí konečky. U dětí se navíc výrazně víc cuchají.

Dětský kondicionér je tak dalším krokem péče, protože vlasy uzavře. Dodává navíc vlasům potřebnou vlhkost, vláčnost, uhlazuje je a díky tomu jsou vlasy poddajnější a lépe se rozčesávají.

Kondicionér tak dodává vlasům potřebnou péči. Proto je dobré zařadit dětský kondicionér do mycí rutiny co nejdřív, protože si dítě tento postup osvojí a péče o vlasy pro něj bude jednoduchá i v budoucnu.

Jak kondicionér pro děti správně používat?

Po umytí vlasů šamponem z dětských vlasů trochu vymačkejte vodu, aby nebyly nasáklé a kondicionér hned nestekl. Naneste malé množství do dlaně a promněte vlasy oběma rukama tak, abyste kondicionér nanesli po celé délce až ke konečkům.

Zapracujte kondicionér pro děti do vlasů pomocí prstů. Nechte chvilku působit a dobře vypláchněte, zbytky kondicionéru by dětským vlasům neprospěly. Vlasy těsně u hlavy vynechejte.

U delších dětských vlásků je dobré je rozčesat hned po nanesení kondicionéru, aby se dostal ke každému vlasu. Je ale potřeba postupovat jemně, protože mokré vlasy jsou náchylné k poškození a polámání. Proto byste měli mít na rozčesávání mokrých vlasů speciální hřeben.

Co hledat ve složení dětského kondicionéru na vlasy?

Protože jsou dětské vlásky jemné, složení dětského kondicionéru na vlasy by tomu mělo odpovídat. Také proto, že není vhodné děti zatěžovat nadbytečnou chemií, je nejlepší volit kondicionér s přírodním složením. Rozhodně je lepší se vyhnout silným chemickým složkám, jako jsou parabeny (nepříznivě působí na kůži), sulfáty (patří k nejdráždivějším složkám), silikony (postupně vybudují na vlasech obal nepropouštějící žádnou péči) a také parfemaci.

Nejdůležitější proto je, aby hydratační a pečující složky měly přírodní původ.

Pro lepší rozčesávání se dívejte po složkách, jako je vitamín B a rostlinný glycerin, které pomáhají narovnávat a uhlazovat vlasy. Udržet ve vlasech vlhkost umí třeba vitamín E, aloe vera, přírodní kokosový nebo jojobový olej.

Jak kondicionér pro děti vybrat?

Dětský kondicionér na vlasy je samozřejmě potřeba vybírat i podle typu vlasů dítěte, zohledněte tedy i jestli jsou vlnité nebo s větším sklonem k cuchání. Vzhledem k tomu, že jsou dětské vlasy obecně o dost jemnější a náchylnější než vlasy dospělých, je potřeba jim dopřát obzvlášť šetrnou péči.

Tu zajistíte kondicionérem, který neobsahuje nadměrné množství chemie a má tedy aspoň z části přírodní složení. V Repekum ji určujeme podle přírodnosti, tedy počtu čistě přírodních složek ve výrobku. Zajímá nás i skóre zdraví, které stanovuje míru nebezpečnosti složek vůči našemu zdraví.