Kondicionér pro děti: Co je dobré vědět

Naposledy aktualizováno: 16.10.2022

Kondicionér pro děti pomáhá dětským vlasům dodat potřebnou vlhkost a vláčnost, čímž je pomáha uhlazovat. Dětské vlásky jsou poté poddajnější a lépe se rozčesávají. Dětský kondicionér je důležitým krokem péče o dětské vlasy, protože uzavírá vlasové vlákna, které se při mytí vlasů šamponem otevírají.

Proč je potřeba používat kondicionér pro děti?

Péče o vlasy těch nejmenších by rozhodně neměla skončit u dětského šamponu, ale měl by ji doplnit aspoň kondicionér. Dětské vlasy jsou totiž jemné a snadno se zacuchají. Těmto problémům pomůže předejít dětský kondicionér na vlasy, proto je dobré zařadit kondicionér pro děti do mycí rutiny co nejdřív, protože si dítě tento postup osvojí a péče o vlasy pro něj bude jednoduchá i v budoucnu.

Kdy začít s kondicionérem pro děti?

Vlásky novorozenců jsou tak krátké a jemné, že extra údržbu většinou nepotřebují, ale větší pozornost byste měli začít dětským vlasům věnovat v době, kdy první velusové vlasy nahrazují intermediální vlasy. K tomu dochází nejčastěji mezi třetím měsícem až prvním rokem dítěte. V této době už je potřeba začít o dětské vlásky víc pečovat, aby nedocházelo k jejich poškození a snadněji se upravovaly.

TOP Kondicionéry pro děti

Jak kondicionér pro děti správně používat?

Po umytí vlasů šamponem z dětských vlasů trochu vymačkejte vodu, aby nebyly nasáklé a kondicionér hned nestekl. Naneste malé množství do dlaně a promněte vlasy oběma rukama tak, abyste kondicionér nanesli po celé délce až ke konečkům.

Zapracujte kondicionér pro děti do vlasů pomocí prstů. Nechte chvilku působit a dobře vypláchněte, zbytky kondicionéru by dětským vlasům neprospěly. Vlasy těsně u hlavy vynechejte.

U delších dětských vlásků je dobré je rozčesat hned po nanesení kondicionéru, aby se dostal ke každému vlasu. Je ale potřeba postupovat jemně, protože mokré vlasy jsou náchylné k poškození a polámání. Proto byste měli mít na rozčesávání mokrých vlasů speciální hřeben.

Co hledat ve složení dětského kondicionéru?

Protože jsou dětské vlásky jemné, složení dětského kondicionéru na vlasy by tomu mělo odpovídat. Také proto, že není vhodné děti zatěžovat nadbytečnou chemií, je nejlepší volit kondicionér s přírodním složením. Rozhodně je lepší se vyhnout silným chemickým složkám, jako jsou parabeny (nepříznivě působí na kůži), sulfáty (patří k nejdráždivějším složkám), silikony (postupně vybudují na vlasech obal nepropouštějící žádnou péči) a také parfemaci.

Pro lepší rozčesávání se dívejte po složkách, jako je vitamín B a rostlinný glycerin, které pomáhají narovnávat a uhlazovat vlasy. Udržet ve vlasech vlhkost umí třeba vitamin E, aloe vera, přírodní kokosový nebo jojobový olej.

Jak kondicionér pro děti vybrat?

Dětský kondicionér na vlasy je samozřejmě potřeba vybírat i podle typu vlasů dítěte, zohledněte tedy i jestli jsou vlnité nebo s větším sklonem k cuchání. Vzhledem k tomu, že jsou dětské vlasy obecně o dost jemnější a náchylnější než vlasy dospělých, je potřeba jim dopřát obzvlášť šetrnou péči.

Autor: Richard BB