Kondicionér na vlasy: Co je dobré vědět?

Naposledy aktualizováno: 25.10.2022
Obsah článku

Ačkoliv se to z časových důvodů někdy nabízí, tak vynechat z naší rutiny mytí vlasů kondicionérem se nevyplácí. Tady jsou čtyři hlavní důvody, proč je mytí vlasů kondicionérem důležité.

Pomáhá rozčesat mokré vlasy

Nejzřejmější výhodou kondicionéru je, že vám pomůže snadněji rozčesat mokré vlasy, protože snižuje jejich zamotávání. Funguje tak, že uhlazuje kutikulu, která se skládá z jednotlivých buněk, které se na sebe vrství jako střešní šindele. Když se zvednou, přilnou k buňkám na okolních pramenech vlasů a zamotají se. Vyhlazením se udrží na svém místě.

Vpravuje do vlasů vlhkost

Šampon sice odstraňuje nečistoty a špínu, ale zároveň zbavuje vlasy některých přirozených olejů, které je udržují hebké a lesklé. Správný kondicionér vpraví do vlasů vlhkost.

Dodává ochrannou vrstvu

Kondicionér vyhlazuje kutikulu vlasů a zanechává na každém prameni ochrannou vrstvu, která je chrání před okolním prostředím a teplem z horké vody či stylingových nástrojů. Méně poškození znamená, že vaše vlasy budou déle lesklé.

Pomáhájí odolávat nepřiznivým vlivům

Kondicionéry obohacené o posilující látky pomáhají vlasům odolávat nepříznivým vlivům počasí, suchému vzduchu a zahřátým stylingovým nástrojům, takže vaše vlasy vypadají zdravě a hebce.

TOP Kondicionéry na vlasy

Tuhý kondicionér

Výhodou tuhých kondicionérů je jejich menší spotřeba a jsou vhodné pro cestování. Mezi tuhými kondicionéry najdete také celou řadu opravdu přírodních produktů.

TOP Tuhé kondicionéry

Autor: Richard BB