Kondicionér bez silikonů

Protože se kondicionér obvykle používá až po šamponu, i silikony částečně rozpustné vodou zůstávají na vlasech zbytečně dlouho. Pokud jsou vaše vlasy bez života, ztěžklé a hodně se mastí, určitě byste měli zvážit používání kondicionéru bez silikonů.

5 nejlepších produktů podle Repekum

Všechny produkty

Zobrazen 1. – 16. z 61 výsledků

Průvodce výběrem toho správného produktu

Jak je prospěšný kondicionér bez silikonů?

Vzhledem ke spoustě negativních účinků, které pravidelné používání kosmetiky se silikony na vlasy má, je určitě lepší používat kondicionér bez silikonů. Nebudete se muset zabývat jejich obtížným vymýváním a k vlasům se dostane plnohodnotná péče.

Naštěstí existují přírodní alternativy, které vlasům dokáží dodat přesně to dobré, co umí i silikony. V kondicionéru nahrazují funkci silikonů přírodní oleje, jako jojobový, arganový, avokádový, olivový, mandlový, ricinový nebo kokosový. Dodávají podobný efekt ochranné bariéry, lesk, hebkost a pomáhají s rozčesáváním. Na rozdíl od silikonů se ale dají snadno vymýt.

Pro dlouhodobou dobrou kondici vlasů je důležitá správná a pořádná výživa. Ta se přes vrstvu silikonů k vlasům těžko dostane.

Jak poznat kondicionér bez silikonů?

Kromě toho nejjednoduššího, tedy že je označený jako kondicionér bez silikonů přímo výrobcem nebo třeba e-shopem, se dá poznat přítomnost silikonů ve výrobku podle složení. V kosmetice se používá hodně druhů silikonů, a tak může být těžší se v nich vyznat.

Nejsnadnější je zaměřit se na koncovky jejich názvů, mezi které patří: -cone, -xane, -conol, -silicate. Mezi silikony patří i složky obsahující slovo -silane-. K nejčastějším silikonovým složkám patří dimethicone, který na vlasech buduje velmi silnou vrstvu, nebo cyclomethicone, který se vymývá snadněji.

My v rámci naší datové analýzy také sledujeme výskyt silikonů v jednotlivých produktech. Proto u každého kondicionéru, který neobsahuje silikony, uvidíte benefit bez silikonu.