Kofeinový šampon: Co je dobré vědět

Kofeinový šampon využívá organickou aktivní složku kávy, prokazatelně stimuluje vlasové folikuly k produkci zdravého růstu vlasů a dokáže také proniknout do pokožky hlavy, což umožňuje vlasům lesk. Kofeinový šampon tak výrazně zlepšuje kvalitu našich vlasů, zabraňuje jejich vypadávání a pomáhá zvýraznit jejich barvu.

Jak kofeinový šampon funguje?

Výzkum provedený německými odborníky prokázal, že používání šamponu, který obsahuje kofein nebo výtažky z kávových zrn, stimuluje růst vlasů.

Kofein se vstřebává i po opláchnutí kofeinového šamponu. Účinná látka rychle prochází vlasovým stonkem a dostává se přímo do vlasových folikulů. Pokud se šampon ponechá na vlasech delší dobu, kofein pronikne i do pokožky hlavy.

Jaké benefity má kofeinový šampon?

  • potlačuje hormon DHT, který způsobuje vypadávání vlasů
  • stimuluje růst vlasů
  • podporuje prodlužování vlasového stvolu

TOP Kofeinové šampony

Je bezpečné používat kofeinový šampon každý den?

Šampony s kofeinem lze bezpečně používat každý den, pokud je to vaše frekvence mytí vlasů. Důkladně si však promyslete, zda opravdu potřebujete tak intenzivní používání šamponu.

Má kofeinový šampon nežádoucí vedlejší účinky?

Stejně jako u ostatních typů šamponu, tak také u tohoto kofeinového se mohou objevit nežádoucí vedlejší účinky. Pokud se některý z těchto vedlejších účinků u vás objeví, doporučujeme zkusit jiný typ šamponu. Jedná se o:

  • podráždění pokožky hlavy
  • změnu barvy vlasů

Co je to kofein?

Kofein je organická chemická sloučenina, která se nachází v mnoha rostlinách a může být také vyrobena synteticky. Jedná se o bílý prášek bez zápachu a hořké chuti. Mezi nejčastější zdroje kofeinu patří káva, čaj (zejména zelený čaj), listy cesmíny (yerba maté) či semena guarany.

Tento článek napsal