Je bezpečné používat kokosový olej na opalování?

Kokosový olej může mnoha způsoby prospívat vaší pokožce, a proto se stal oblíbenou složkou mnoha kosmetických produktů Jak je to ale s používáním kokosového oleje na opalování? 

Je bezpečné používat kokosový olej na opalování?

Jaký má kokosový olej SPF faktor?

Podle dosavadních laboratorních zjištění má kokosový olej ochranný SPF faktor proti slunečnímu záření přibližně 8. 

Poskytuje kokosový olej ochranu před UV zářením?

Odhaduje se, že kokosový olej blokuje pouze asi 20 % slunečního UV záření. To nestačí k ochraně pokožky před slunečními paprsky UVA a UVB – které mohou pokožku poškodit.

Je kokosový olej vhodný na opalování?

Na základě výše uvedených informací zní odpověď spíše ne. Pokud trávíte na slunci delší dobu a k ochraně pokožky používáte pouze kokosový olej, tak vaše pokožka nebude mít potřebnou ochranu. Pokud máte navíc světlou pleť, tak bude kokosový olej pro vás ještě méně účinný.

Kokosový olej doporučujeme používat pouze na krátký pobyt na slunci, a to pouze v případě, že sluníčko dobře snášíte a nemáte tendenci se rychle spálit.

Z toho vyplývá, že to kokosový olej není dobrý pomocník při pobytu u moře. Tam je potřeba používat účinnější přípravky na opalování. Kokosový olej tak bude prospěšnější při pobytu u Lipna, pokud dle výše uvedeného budete na slunci jen chvilku.

Jak se tedy chránit před sluncem?

Na Repekum provádíme hodnocení a datovou analýzu složení jednotlivých přípravků na opalování a vy si tak můžete vybrat ten pro vás nejvhodnější.

Nejlepší přípravky na opalování

Co to je kokosový olej?

Kokosový olej se vyrábí lisováním čerstvého nebo sušeného kokosového masa (hmota z kokosových ořechů). Kokosový olej obsahuje 100 % tuku, z toho 80-90 % nasycených tuků. Díky tomu má za studena pevnou strukturu. Kokosový olej neobsahuje žádný cholesterol, žádnou vlákninu a pouze stopové množství vitamínů, minerálních látek a rostlinných sterolů.

Důvěryhodné zdroje:

[1] Healthline: Coconut Oil for Tanning

[2] Harvard EDU: Coconut Oil

Tento článek napsal