Jak zastavit krvácení po holení?

Pro drobné řezné rány při holení vám představujeme několik jednoduchých způsobů pro zastavení krvácení po holení. Upozorňujeme, že ne každý uvedený způsob pro vás bude efektivní. Proto vyzkoušejte, který vám funguje nejlépe.

Tipy na zastavení krvácení po holení

1. Přípravek po holení

Většina přípravků po holení obsahuje alkohol, který pomáhá zastavit průtok krve tím, že zužuje cévu. Alkohol v vodě po holení navíc pomáhá čistit ránu a zabraňuje šíření případné bakteriální infekce.

TOP Přípravky po holení s alkoholem

2. Kostky ledu

Kostky ledu jsou snadno dostupné v mrazáku. Vezměte tedy několik kostek ledu a přiložte je na řeznou ránu a trochu na ně zatlačte. To pomůže stáhnout cévy a rychle zastavit průtok krve.

3. Použijte kávu nebo čaj

Ano, vaše běžná káva nebo čaj se hodí k zastavení krvácení z řezných ran po holení. Kofein je tzv. vazokonstriktor, což znamená, že zužuje cévy a zastavuje krvácení. Pokud máte doma mletou kávu, vezměte si z ní špetku a přiložte ji tlakem na řeznou ránu. Případně můžete ke stejnému účelu vyzkoušet vychlazené čajové sáčky.

4. Balzám na rty

Na rány po holení naneste balzám na rty. Vytvoříte tak bariéru, která zabrání odtoku krve a zabrání vniknutí bakterií způsobujících infekci do rány. Balzám můžete po nějaké době setřít. Při jeho stírání však buďte jemní, protože nezapomeňte, že rána pod ním je stále ještě syrová a bude nějakou dobu trvat, než se zcela zahojí. Doporučujeme však používat pouze přírodní balzámy.

TOP Přírodní balzámy na rty

5. Kamenec

Kamenec se na řezné rány při holení používá již dlouhou dobu. Je vhodný, rychlý a mimořádně účinný pro hojení pokožky těsně po holení. Kamenec je malý blok hliníku draselného. Chcete-li jej použít, musíte jej navlhčit ve vodě a poté přiložit na pokožku. Pomáhá zastavit krvácení.

6. Použití kajenského pepře

Může to znít zvláštně, ale mnoha lidem kajenský pepř prospívá. Stačí posypat řeznou ránu kajenským pepřem a možná uvidíte, že krvácení do několika minut ustane.

Jak dlouho trvá zastavení krvácení po holení?

Obvykle trvá 5-10 minut, než se zastaví krvácení z menšího řezu při holení. Pokud však zjistíte, že silně krvácíte a krvácení se běžnými domácími prostředky nezastaví, okamžitě vyhledejte lékařský zásah.

Jak dlouho se hojí rány po holení?

Doba hojení řezné rány při holení závisí na povaze rány. Drobný zářez po holení se zahojí za 5-10 minut. Hluboká řezná rána se však může hojit déle. Může to být 2-5 dní až měsíc. Záleží také na vaší genetické výbavě a na tom, jak rychle se vaše tělo dokáže samo zahojit.

Jak snížit riziko pořezání při holení?

Přestože jsme vám nabídli řadu tipů, jak zastavit krvácení po holení, stále je to nepříjemná činnost, které je nejlepší se vyvarovat. Proto doporučujeme při holení dodržovat následující pravidla, abyste snížili riziko vašeho pořezání při holení.

  • Používejte ostrý holící nástroj
  • Holte se pouze na dobře hydratovanou pokožku
  • Netlačte příliš na holící nástroj
  • Používejte přípravky na holení, které činí holení jednodušší

TOP přípravky na holení

Proč rány po holení na obličeji tolik krvácejí?

Drobné řezné rány po holení krvácejí relativně silně, protože kolem obličeje a brady je mnoho velkých krevních cév, takže i drobný zářez silně krvácí. Většina lidí také používá ostré žiletky pro hladké oholení a takové ostré žiletky způsobí čisté řezy, které ztěžují snadné srážení krve.

Důvěryhodné zdroje:

  1. GQ: How to Stop a Shaving Cut from Bleeding
  2. Dollar Shave Club: Everything You Need to Know About How to Shave Without Getting Cut

Tento článek napsal