Jak vybrat opalovací krém pro mastnou pokožku?

Naposledy aktualizováno: 21.02.2022

Používání opalovacího krému na denní bázi je pro mnohé každodenní rutina. Bez ohledu na to, jaké je venku počasí, roční období nebo teplotu, sluneční paprsky mohou vaši pokožku poškodit i za zamračeného dne!

Nanášení opalovacího krému každý den tak chrání vaši pleť před poškozením sluncem a známkami stárnutí, ale také snižuje riziko vzniku rakoviny kůže.

No jo, ale co když aplikace opalovacího krému udělá vaši pleť ještě mastnější. S mastnou pletí může být nalezení opalovacího krému, který nebude působit mastně, docela oříškem.

Ve skutečnosti existuje několik možností, které vaši pokožku ochrání bez mastnoty. Zde je kompletní návod, jak vybrat opalovací krém pro mastnou pokožku.

#1 Vyberte si „nekomedogenní” opalovací krém

Pokud máte mastnou pleť, vaše mazové žlázy jsou nadměrně aktivní a produkují více mazu, proto se vaše pleť snáze leskne a mastí. Proto je potřeba hledat opalovací krémy, které by vaše póry neměly tolik ucpávat. Takový výrobek může být označený jako nekomedogenní. To znamená, že jeho složení minimalizuje ucpávání pórů.

#2 Vyberte si přípravek na bázi vody/gelu.

Na mastnou pleť nepoužívejte příliš husté opalovací krémy. Naopak nechte svou pleť dýchat. Měli byste si vybrat opalovací krém na vodní/gelové bázi  s lehkou texturou spíše než hustý krém na opalování. Takový opalovací přípravek nezanechává křídový povrch a zároveň zmatňuje póry. Lehká textura se rychle vstřebává do pokožky bez pocitu mastnoty.

#3 Hledejte matující opalovací krém

Ne všechny opalovací krémy zanechávají mastné stopy. Většina opalovacích krémů bez obsahu oleje obsahuje složky, jako je oxid zinečnatý, které pomáhají regulovat tvorbu kožního mazu, zklidňují záněty a udržují matný vzhled po celý den.

Opalovací krémy pro mastnou pokožku

Autor: Richard BB